Klasikiniai baldai, amerikietiški baldai
Namai

4 patarimai puikiam klasikinio stiliaus interjerui sukurti

Klasika yra nesenstanti ir bet kuriuo laikotarpiu išlaikanti savo prasmę. Ar tai būtų prieš kelis šimtmečius sukurtos simfonijos, ar baldų bei kitų interjero detalių estetika. Pavargę vytis vis didesniu greičiu riedantį modernumo traukinį, žmonės atsigręžia į tai, kas yra skoninga, tačiau ilgaamžiška. Tinkamai įrengtas klasikinio stiliaus interjeras gali sužavėti net ir didžiausią ekstravagancijos bei modernumo šalininką. Pateiksime 5 patarimus, kurie padės įrengti stulbinantį klasikinės estetikos interjerą.

1. Venkite šiuolaikinių stiliaus tendencijų

Įsivaizduokite, kad klasika yra konservatoriška monarchė, o modernios tendencijos – ją nuversti norinčios pliuralistės. Naujausios madų tendencijos labai retai dera klasikiniame interjere, todėl jų vertėtų atsisakyti. Klasikiniai baldai ir LED apšvietimu puoštas veidrodis atrodys mažų mažiausiai keistai ir veikiau indikuos šeimininko beskonybę. Klasikinis stilius visuomet turėtų dvelkti solidumu, prabanga ir atsargiu, konservatyviu pasirinkimu.

2. Pridėkite dramatiškų akcentų

Nebijokite klasikiniam interjerui suteikti kiek daugiau dramatiškumo, savotiškai primenančio teatro sceną ar prabangią Viktorijos laikų pokylių salę. Ilgos, dailiai krentančios aksominės užuolaidos, meno kūriniai, biustai ar nedidelės skulptūros padės sukurti tokį efektą. Tiesa, šių elementų negali būti per daug, nes tokiu atveju jie nukreips dėmesį vienas nuo kito ir kiek perkraus erdvę.

3. Atsisakykite nereikalingų daiktų ir dekoro detalių

Klasikinis interjeras gali lengvai tapti perpildytas ir nejaukus, jeigu akimirkai prarasite erdvės ir dermės suvokimą. Pavyzdžiui, klasikiniai baldai dažniausiai nepasižymi ypatingu kompaktiškumu – jie orientuoti į prabangą ir patogumą. Jeigu likusią erdvę apstatysite krūva klasikinių dekoro elementų, interjeras neatrodys gerai. Minimalistai vadovaujasi principu „daugiau yra mažiau“, o įrenginėjantys klasikinį interjerą turėtų vadovautis „ne daugiau nei reikia“.

4. Rinkitės prabangias, kokybiškas medžiagas

Klasikinis interjeras neatsiejamas nuo prabanga, tvirtumu ir išskirtine kokybe dvelkiančių baldų. Natūralaus medžio masyvūs baldai, aptraukti oda bus ne tik komfortabilūs, bet ir ilgaamžiški. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai ir kitos interjero detalės ilgai išlaikys tiek funkcines, tiek estetines savybes, neatrodys nusidėvėję ir ilgai tarnaus. Visgi tokių baldų priežiūrai tenka skirti daugiau dėmesio: klasikiniai baldai turėtų būti reguliariai valomi, blizginami, jų nederėtų statyti šalia šildymo ar ventiliacijos įrenginių.

Tikimės, kad šie paprasti, bet vertingi patarimai pravers kuriant įstabų klasikinio stiliaus interjerą, kuris džiugins Jus daugelį metų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *