Miegamojo spintos, miegamojo baldai, spintos internetu
Namai

4 patarimai puikiam miegamojo kambariui sukurti

Miegamasis – tai ta vieta namuose, kurioje norime jaustis ypač jaukiai ir patogiai. Joje paliekame visus savo dienos rūpesčius ir stengiamės atsipalaiduoti. Todėl šiame kambaryje būtina sukurti tokią atmosferą, kuri užtikrintų, kad niekas neatitrauks mūsų dėmesio nuo poilsio. Pasidalinsime keletu paslapčių, kaip sukurti ypatingą atmosferą miegamajame.

Pasirūpinkite tvarka

Galbūt atrodys šiek tiek keista, kad pradedame ne nuo dvigulės karališkos lovos ar miegamojo spintos, bet nuo tvarkos kambaryje. To priežastis yra paprasta – jokie baldai ar dekoracijos neduos norimo efekto, jeigu kambarys bus tiesiog užverstas nereikalingais daiktais. Psichologai tyrimu metu nustatė, kad netvarka trukdo susikaupti, prideda daugiau streso ir kitaip neigiamai veikia žmogaus emocinę savijautą. Venkite miegamajame laikyti daug daiktų, stenkitės, kad jame būtų tik tai, ko reikia. Minimalizmas šiame kambaryje – savotiškas gero interjero garantas.

Atsižvelkite į kambario formą ir proporcijas

Dažnai padaroma klaidų, kai neskiriama pakankamai dėmesio kambario formai ir tiksliam matmenų išmatavimui. Tuomet sunku tinkamai išnaudoti turimą erdvę, paskirstyti ją baldams. Pastarieji tuomet nedera tarpusavyje, nes jų proporcijos paprasčiausiai labai skirtingos. Pavyzdžiui, miegamojo spintos dydis turėtų būti proporcingas lovos dydžiui, kėdes proporcingai derinkite prie miegamojo staliukų ir panašiai. Nuo kambario formos taip pat priklauso, koks bus baldų išdėstymas. Kvadrato formos kambaryje tai padaryti bus kiek lengviau nei stačiakampiame.

Nepamirškite tinkamų baldų

Pereiname prie bene svarbiausios dalies – baldų. Tinkamai parinkti ir prie bendro interjero priderinti baldai sudarys pagrindinę estetinę kambario dalį. Baldai turėtų būti funkcionalūs, praktiški ir talpūs, jeigu norėsite miegamajame laikyti dalį daiktų bei rūbų. Papildoma vieta daiktams, žinoma, visuomet praverčia, tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kas ir kiek bus talpinama – juk neverta laikyti pustuščių lentynų. Miegamojo spintos – praktiškiausias pasirinkimas. Jos gali būti tiek kampinės, tiek stumdomomis ar varstomomis durimis. Taip jas galima patogiai pritaikyti atsižvelgiant į erdvės poreikius.

Apšvietimas – paskutinis štrichas

Naudokite apšvietimą (ar jo trūkumą) kaip paskutinį potepį savo miegamojo peizaže. Jis padės sukurti nepakartojamą atmosferą, akcentuoti norimus baldus ar kambario vietas. Venkite ryškios šviesos – vietoje to geriau turėkite stalinį šviestuvą, kuris leis patogiai skaityti knygą ar užsiimti kita veikla.

Pasinaudokite šiais patarimais ir sukurkite tokį miegamojo dizainą, apie kurį visuomet svajojote!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *