lęšiai internetu, klaidos, regėjimas
Sveikata

5 klaidos, kurias daro nešiojantys kontaktinius lęšius

 

Nemaža dalis žmonių, kurie turi problemų su rega, nešioja kontaktinius lęšius. Tai labai patogi priemonė, nes nereikia nešioti nepatogių, krentančių akinių. Juos įsigyti taip pat patogu, Gerilesiai.lt svetainėje parduodami lęšiai internetu, todėl net nereikia išeiti iš namų, kad jų nusipirkti. Deja, daugelis lęšius nešioja ir naudoja neteisingai ir apie tai net nesusimąsto. Štai pagrindinės ir dažniausiai daromos klaidos.

 

1. Per ilgas nešiojimas

 

Retas kuris lęšius nešioja tik tą laiką, kiek jie galioja. Dažnai vienadieniai lęšiai būna nešiojami pora ar daugiau dienų, o mėnesiniai kartais nešiojami pora mėnesių ar net ilgiau. Tai labai pavojinga, nes labai padidėja infekcijos tikimybė. Reikėtų sekti lęšių galiojimo laiką ir jam praėjus juos išsiimti.

 

2. Miegojimas su lęšiais

 

Miegoti naktį su lęšiais yra nesveika, nes tada akis nėra pakankamai drėkinama ir negauna pakankamai deguonies. Visgi, kai kurie lęšiai yra pritaikyti nešiojimui ir dieną, ir naktį. Jeigu norima miegoti su lęšiais, reikėtų įsigyti tam pritaikytus. Pažiūrėkite, kokie tinkami lęšiai internetu parduodami Gerilesiai.lt.

 

3. Nesilaikoma higienos

 

Naudodami lęšius turite laikytis itin griežtos higienos. Negalima lęšių liesti nešvariomis rankomis, nes taip dažniausiai atsiranda infekcija. Taip pat, naudokite ir prižiūrėkite lęšius taip, kaip nurodė jūsų gydytojas.

 

4. Regėjimo nepasitikrinimas

 

Jeigu jau tikrinotės regėjimą anksčiau ir jums gydytojas nurodė tinkamus akinius, tai nereiškia, kad pagal tai galite patys išsirinkti lęšius. Jeigu lęšius rinksitės patys nepasitikrinę regėjimo, didelė tikimybė, kad išsirinksite netinkamus lęšius, su kuriais negalėsite aiškiai matyti. Būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, jis parinks ne tik dioptrijas, bet ir patars lęšių tipą ir dydį, o tada galėsite Gerilesiai.lt pasižiūrėti, ar parduodami jums rekomenduoti lęšiai internetu.

 

5. Po pirmojo bandymo lęšiai nebenaudojami

 

Pirmaisiais bandymais nešioti lęšius dažnai jaučiamas nedidelis diskomfortas. Jis greitai dingsta, tačiau reikia laiko, kol priprantama prie lęšių. Dažnai žmonės neišlaukia ir tiesiog nebenaudoja lęšių, nes mano, kad jie nepatogūs.

 

Jeigu stengiamasi išvengti klaidų, lęšių nešiojimas tampa saugus ir malonus. Nereikėtų rizikuoti savo sveikata ir akimis, todėl svarbu tinkamai lęšius prižiūrėti ir juos nešioti pagal visus gydytojo nurodymus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *