autobusų nuoma, atradimai, kelionės
Kelionės

Autobusų nuoma – metų atradimas

Anksčiau maniau, kad autobusai tėra pensininkų, studentų ir nepasiturinčiųjų pasirinkimas. Kita vertus, šiandien net studentai gatvėmis laksto įsikibę į mandrų džipų ar tviskančių sedanų vairus. Vis dėlto nuomonę apie minėtą keliavimo būdą teko pakeisti. Tai – gana juokinga istorija.

Giminaičių galia

Visi žino, kokia kančia gali pavirsti giminės susitikimas. Mano giminaičiai – arba keistuoliai, arba gyvatės. Net močiutės gali papasakoti tokių istorijų, kurios primena nebent senatvinį marazmą, tačiau yra tikrų tikriausia tiesa. Taigi, praleisti laiką tokioje kompanijoje – ganėtinai sudėtinga.

Deja, tai padaryti teko. Visuomet organizuoti renginius „užsidegusi“ teta Alma nenustygo savo kaily – matai, nesimatėm jau ištisus trejus metus… Taip mūsų gyvenime ir atsirado autobusų nuoma. Sakot, kam to reikia, kai net bobutės moka vairuoti? Paprasta – tam, kad visi galėtų atsipalaiduoti vienodai, pasinerti į ne visada įdomius pašnekesius ir į sutartą vietą atvykti laiku.

Nuo neapykantos iki susižavėjimo

Nors argumentų yra, į idėją važiuoti autobusu pažvelgiau labai kritiškai. Tačiau nuvažiavęs iki Kauno, kur turėjom įsilaipinti, jau turėjau pagrindo keisti nuomonę. Kelias laukė tolimas – iki Kretingos. Visą dieną baisiai lijo, buvo vėjuota. Atrodė, kad protingiausia išvykos išvis atsisakyti. Pamatęs šiuolaikišką, erdvų autobusą tikrai apsidžiaugiau – atrodė ir patogu, ir saugu, ir šilta.

Taip ir buvo – vargais negalais susirinkę, visi 46 žmonės leidomės į ilgą, bet stebėtinai neprailgusį laiko atžvilgiu kelią. Autobuse sėdynės buvo patogios, be to, šalia buvo įrengta DVD peržiūros įranga ir net mediateka. Nustebino ir tai, kad autobusų nuoma nebuvo brangi – mokėjom keliolika eurų. Turint galvoje papildomas pramogas ir galimybę ignoruoti močiučių kalbinimus, kurioj klasėj mokausi (aš jau antram kurse studijuoju) įnikus į nemokamą internetą, nauda buvo gerokai didesnė nei tikėjausi.

Patogu buvo ir tai, kad galėjom mėgautis vaizdais pro langą nesukdami galvos, kur sustoti pailsėti ar prisiparkuoti pačiam mieste. Vairuotojas buvo ypatingai paslaugus, toks su humoro jausmu. Jis kantriai laukė visų tetulyčių ir taip pat saugiai pargabeno mus namo po „baliaus“. Tad teko pakeisti nuomonę – viskas buvo taip gerai, kad net pavadinau autobusus metų atradimų. Jei dar pačiam reikės kada organizuoti kokią išvyką (galvoju apie „mediumą“ trečiam kurse), tikrai pagalvosiu apie paprasčiausią modernaus autobuso nuomą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *