akumuliatorių pakrovėjas, akumuliatoriai, įkrovimo laidai
Automobiliai

Automobilio akumuliatorius: kodėl išsikrovė ir ką daryti?

 

Didžiausia vairuotojo baimė – išsikrovęs automobilio akumuliatorius, kai reikia skubiai važiuoti. Kartais galime apsisaugoti nuo šio prietaiso išsikrovimo, tačiau dažnai to numatyti negalime. Veikiamas įvairių veiksnių jis gali išsikrauti bet kada. Visgi naujo pirkti skubėti nereikia, visada jį galima pakrauti. Tam gali būti naudojamas akumuliatorių pakrovėjas arba įkrovimo laidai.

 

Kodėl akumuliatorius išsikrauna?

 

Visi bent šiek tiek nusimanantys apie automobilius žino, kad kai automobilio variklis yra užvestas, akumuliatorių krauna generatorius. Ir tikrai esame girdėję, kad akumuliatorius gali greitai išsikrauti, jeigu išjungus variklį paliekamas įjungtas radijas ar šviesos. Tačiau net ir automobiliui važiuojant kartais generatorius gali nesugebėti suteikti reikiamo kiekio galios. Taip būna, kai automobilyje vienu metu įjungta daug funkcijų ir prietaisų, pavyzdžiui, oro kondicionierius, mobiliųjų įrenginių įkroviklis, radijas, šviesos ir kiti.

 

Tokiu atveju, kai generatorius negali pagaminti pakankamo kiekio galios, ji imama iš automobilio akumuliatoriaus. Deja, tada jis pradeda po truputį išsikrauti ir didelė tikimybė, kad iki kelionės pabaigos jis nepasikraus.

 

Pakrovimas akumuliatorių pakrovėju

 

Išsikrovus akumuliatoriui tinkamiausias prietaisas jam pakrauti yra akumuliatorių pakrovėjas. Jo naudojimas yra saugiausias ir patogiausias būdas šiam veiksmui atlikti. Norėdami tinkamai jį naudoti, turite atlikti šiuos veiksmus:

 

  • Išjungimas. Įsitikinkite, kad įkroviklis išjungtas. Jeigu abejojate, ištraukite jį iš kištuko.
  • Sujungimas. Teigiamą akumuliatoriaus polių reikia sujungti su teigiamu įkroviklio gnybtu, o neigiamą, žinoma, su neigiamu gnybtu.
  • Įtampa. Nustatykite tinkamą įtampą ir srautą.
  • Įjungimas. Įjunkite pakrovėją ir palikite krautis. Vis patikrinkite.

 

Akumuliatoriaus įkrovimas su šiuo prietaisu nėra sudėtingas. Turėdami jį pakrausite greitai ir be kitų pagalbos.

 

Įkrovimas laidais

 

Neturint atskiro prietaiso akumuliatoriui įkrauti, tai galima padaryti su įkrovimo laidais. Visgi teigiama, kad akumuliatorių pakrovėjas yra geresnis pasirinkimas, nes įkrovimo laidų naudojimas  įkrovimui yra šiek tiek rizikingas. Visų pirma, reikia surasti, kas galėtų pagelbėti. Reikia ieškoti žmogaus su automobiliu, iš kurio būtų galima įsikrauti. Be to, jūsų automobilį kraunantis žmogus rizikuoja, kad jo akumuliatorius taip pat išsikraus.

 

Norėdami išvengti netikėtumų, turėtumėte įsigyti atskirą pakrovėją. Tada galėsite nebijoti, kad skubant nebus kaip pakrauti automobilio akumuliatoriaus. Tačiau taip pat nepamirškite visada išjungti automobilio šviesų, nepalikite įjungto radijo ir kitų prietaisų ar aksesuarų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *