Elektriniai dviračiai, elektrinis dviratis, dviračiai su elektrine baterija
Dviraciai

Elektriniai dviračiai: kodėl jie gali tapti ateitimi?

Dviratininkai kartais gali būti itin konservatyvūs ir ištikimi savo įsitikinimams. Ir nors nėra sukurto oficialaus vadovo, ką turėtų rinktis ir kaip turėtų atrodyti dviračių entuziastai, jų tarpe rasite begalę nerašytų taisyklių, kuriomis stengiamasi vadovautis.

Netgi didžiausios dviračių lenktynės pasaulyje – Tour de France – nuo seno turi reglamente nenustatytų susitarimų. Pavyzdžiui, lenktynių lyderiui nugriuvus, likęs peletonas turi jo palaukti ir nerengti atakos. Kaip bebūtų, tokios tendencijos pamažu traukiasi iš dviračių sporto. Ypač tai pastebima entuziastų ir norinčių pradėti važinėti dviračiu gretose – naujovės vis lengviau skinasi kelią.

Nebūtina tapti Lencu Armstrongu

Visai neseniai dviračių industrijoje savotišką revoliuciją sukėlę elektriniai dviračiai, pasak Dviratiskross.lt” atstovų, užkariauja vis daugiau tiek naujų, tiek tūkstančius kilometrų įveikusių dviratininkų širdžių. To priežastis yra paprasta – jie yra patogūs ir suteikia galimybę važinėti ilgiau net ir neturint labai gero fizinio pasiruošimo.

Reikia pripažinti, kad stebint profesionalus sukąstais dantimis ilgus kilometrus vinguriuojančiose įkalnėse, susidaro įspūdis, jog važiuoti dviračiu gali būti išties sunku. Tai sukelia baimę pradėti naudotis šia transporto priemone, nes nesame tikri, ar pajėgsime. Tiesos tame yra, tačiau būtent todėl dviračiai, turintys elektrinius variklius, tampa populiarūs įvairaus amžiaus žmonių tarpe.

Gali būti greičiau ir lengviau

Būtent taip galima perfrazuoti žymiąją legendinio G. LeMondo citatą. Šie dviračiai nėra motociklai ar motoroleriai – minti pedalus vis tiek reikės, tačiau procesas bus gerokai lengvesnis. Dviratiskross.lt” teigimu, elektriniai dviračiai dažniausiai turi keletą parinkčių, kurios padidina arba sumažina elektrinio variklio pagalbą minant. Jei esate pavargę po ilgesnio pasivažinėjimo, tiesiog įjunkite galingesnį režimą ir grįšite namo be poreikio sustoti ilgesniam poilsiui.

Šios savybės elektrinį dviratį gali paversti ne tik puikiu laisvalaikio kompanionu, bet ir alternatyva kelionėms į darbą. Tokiu būdu gautumėte trigubą naudą: sutaupytumėte pinigų, prisidėtumėte prie aplinkos taršos mažinimo ir pagerintumėte savo fizinę formą – jaustumėtės žvalesni, o veidą dažniau puoštų šypsena. Be to, į darbovietę atvyktumėte neišpilti prakaito, tad galėtumėte iškart sėsti prie darbų, o ne ieškoti dušo.

Tinkamą ras kiekvienas

Be to, šie dviračiai gali būti labai įvairūs – nuo mažų, kompaktiškų, iki patogių miesto ar sportiškų kalnų. Taip pat skiriasi jų baterijos talpa, galia, galimas išvystyti greitis. Dviratiskross.lt” pataria, jog elektriniai dviračiai turėtų būti renkamiesi pagal tuos pačius principus, kaip ir standartiniai dviračiai: kur ir kokiais keliais važinėsite, kokios sėdėsenos norėsite ir kokius atstumus ketinate įveikti.

Kad ir ką galvotų užsispyrę velomanai, elektriniai dviračiai pedalų minimu skatina užsiimti vis daugiau žmonių ir tai – didžiulis pozityvas. Panašu, kad dėl savo privalumų jų paklausa ateityje tik dar labiau išaugs, o oponentų skaičius – gerokai sumažės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *