medinės terasos, terasos priežiūra, medinės lentos
Namai

Kaip prižiūrėti terasą tinginiui?

Prisipažįstu – esu tikras tinginys. Dauguma mano, kad tokiam išgyventi nuosavam name – tiesiog neįmanoma. Juk reikia ir žolę pjauti, ir lapus sugrėbti, ir visokius mokesčius apsiskaičiuoti. Tačiau realybė kitokia – jei esi gana gudrus, daug darbo atlikti nereikia. Man itin pravertė „Doremus“ medinės terasos.

Kodėl būtent jos?

Minėto tiekėjo terasinės lentos – tiesiog nerealios. Įsivaizduokite – jas užtenka kone sudėlioti šalia, jokių ten varžtų, vinių, drelių ir kitokių įrankių naudoti nereikia. Jos lengvai sukimba naudojant specialią užrakto sistemą. Tad tiesiog užsisakiau norimo dydžio, pločio lentas ir pats lengvai, per dieną suformavau terasos pagrindą. Žinoma, paskui kelias dienas tinginiavau, bet nieko tokio – visgi turėklus irgi pasidariau, tik vėliau.

Ką daryti, kad grožis išliktų?

Minėtos įmonės lentos pasižymi ypatingu estetiškumu. Čia rinkausi iš įvairiausių medienos spalvų. Galiausiai pasirinkau pilkšvą medieną, nes ji derėjo su namo stogo čerpėmis. Vis dėlto natūrali mediena – gana kaprizinga medžiaga terasai. Ją būtina prižiūrėti, kitaip rezultatu džiaugsies neilgai. Puiku tai, kad „Doremus“ pasiūlytos medinės terasos lentos buvo gerai apdirbtos, tad net ir vasarą pratingėjęs šiandien turiu tvirtą, neskylėtą, net pelėsio neapimtą terasą. Tam, kad tokį gerą dalyką aptikčiau ir po žiemos, lėtai, savo jėgomis tiesiog:

  • Nuvaliau visas šiukšles ir nešvarumus. Nors terasa liko gana švari (matyt, dėl sausų orų), visgi buvo ir kažkiek nešvarumų. Esmę sudarė tiesiog žemės, keli lapai, spygliai – mat prie namo augančios pušys vėjui papūtus nusprendė gerai pasipurtyti. Ką gi, pašalinti buvo nesunku – pasinaudojau tiesiog šepečiu, o paskui – aukšto slėgio plovykla.
  • Kai išdžiūvo paviršius, jį padengiau aliejumi. Žinoma, ne rapsų, ne saulėgrąžų ir net ne alyvuogių – tam naudojau specialų, skirtą lauko terasoms. Smagieji „Doremus“ konsultantai patarė, ko reikia mano medinės terasos priežiūrai. Mane viliojo specialus pilkšvas aliejus, bet visgi jo atsisakiau – dar nereikia gaivinti medienos spalvos, ji atrodys natūraliau šitaip. Aliejavimui naudojau paprastą tankią kempinėlę, kad prieičiau prie nedidelių tarpų. Tepiau priemonės gana sočiai, bet nepersistengiau – juk tam aliejui reikės įsigerti.

Kaip ir viskas. Su valymu ir aliejavimu užtrukau 2 pusdienius. Aišku, būčiau ir greičiau susisukęs, jei nebūčiau daręsis visokių parūkymo, paplepėjimo ir pavalgymo pertraukėlių. Dar palaukiau parą, ko susigėrė aliejus, likučius nuvaliau. Taigi, tokia terasos priežiūra net man nebuvo sudėtinga. Tikiu, kad geresnę valią turintis žmogus su ja susitvarkytų dar greičiau. Juolab kad ir „Doremus“ komanda taip sakė – medinės terasos priežiūrai užteks kelių dienų per metus. Taigi, rekomenduočiau tik tuos specialistus, nes jų dėka terasa man buvo tikrai poilsio, o ne varginančių savaitgalių priežastimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *