virtuvinės spintelės, virtuvė, namai
Namai

Kas svarbiausia mūsų virtuvėje?

 

Nereikia būti virėju, kad galėtumėte įsirengti gražią ir patogią virtuvę. Net jeigu laiko virtuvėje praleidžiate labai mažai, o maisto gaminimo įgūdžiai minimalūs, moderni virtuvė namuose tikrai reikalinga. Visgi tai viena svarbiausių vietų mūsų namuose, ir net jeigu negaminate įmantrių patiekalų, virtuvinės spintelės vis tiek praverčia beveik kiekvieną dieną.

 

Virtuvė, kurioje malonu būti

 

Norėdami įrengti patogią virtuvę, kurioje su malonumu leistumėte laiką, turėtumėte pasirūpinti gera ventiliacija, apšvietimu ir pačiu patogumu. Norėdami viską suderinti, reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus.

 

  • Natūrali dienos šviesa. Jeigu norite jaukios, smagios virtuvės, pasirūpinkite, kad ji gautų daug dienos šviesos. Kai reikia dienos metu jungti šviesą, nors lauke šviečia saulė, virtuvėje nebe taip malonu būti. Žinoma, įrengti gerą apšvietimą taip pat labai svarbu, kad net ir naktį virtuvėje šviesos būtų pakankamai.
  • Spalvos. Nuo spalvų gali taip pat priklausyti ir virtuvės šviesumas, ir erdvumas. Šviesios virtuvinės spintelės ir kiti virtuvės baldai gali įnešti daugiau šviesumo bei sukurti erdvios, daug vietos turinčios virtuvės efektą, tad šviesios spalvos rekomenduojamos turintiems mažas virtuves. Tamsi spalva kaip tik užpildo tuščią erdvę, todėl puikiai tiks erdvioms virtuvėms.
  • Ventiliacija. Virtuvėje labai svarbu gera ventiliacija. Labai gerai, jeigu virtuvė greitai išsivėdina pro atidarytus langus, taip greitai atsišviežina grynas oras. Tačiau virtuvėje reikalingas ir geras gartraukis, kuris taip pat ištraukia įvairius virtuvės kvapus.

 

Praktiškumas visada svarbu

 

Dažnai norime kuo didesnės virtuvės, tačiau ji taip pat turi būti patogi ir praktiška. Tai reiškia, kad virtuvės baldai turi būti išdėstyti patogiai ir protingai, o virtuvėje turi netrūkti būtinų prietaisų. Ypač mažoje virtuvėje reikia išnaudoti visą esamą vietą, todėl virtuvės spintelės turėtų būti sudėtos kuo kompaktiškiau. Reikėtų nepamiršti ir pakabinamų lentynų ir spintelių, kurios gali sutaupyti daug vietos ir tuo pačiu labai padidinti daiktų laikymo vietą.

 

Virtuvė turėtų būti ir lengvai sutvarkoma, todėl reikėtų pasirūpinti, kad visi paviršiai būtų lengvai nuvalomi. Taip pat svarbu, kad būtų lengva pasiekti ir išvalyti įvairius kampus ir tarpus, todėl geriau pasirūpinti iš anksto, kad nebūtų bereikalingų tarpų tarp spintelių, viryklės ir kitų prietaisų, kad ten nekristų maistas, įrankiai ir kiti daiktai.

 

Patogioje ir praktiškoje virtuvėje bus visada malonu gaminti, o jeigu nemokate – gali atsirasti noras išmokti. Tokioje virtuvėje gaminsite ne tik patogiai, bet ir greitai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *