Dantų plombavimas, odontologijos klinika
Sveikata

Kodėl nereikia vengti apsilankymo pas odontologą?

Neretai labiau rūpinamės estetine savo dantų būkle: norime, kad mūsų šypsena būtų spindinti ir kerinti. Visgi net ir iš pažiūros kruopščiai prižiūrimi dantys ilgainiui gali tapti problematiški, jeigu vengsite reguliarių vizitų pas odontologą. Bėda ta, kad problemų židinius pajausti ar, juolab, pamatyti gali būti išties sudėtinga. Galvojama, kad, jeigu skausmo ar diskomforto nėra, dantys sveiki. Deja, skausmas signalizuoja ženkliai į blogą pusę pasistūmėjusią problemą.

Ar tikrai geriau vėliau, nei niekad?

Kreiptis į odontologą reikia nedelsiant, jeigu pajautėte net menkiausią skausmą, jautrumą ar kitokį diskomfortą, kurio anksčiau nepastebėjote. Tokiu atveju beveik visuomet reikalingas dantų plombavimas, kurio metu užpildomos atviros, ėduonies pažeistos vietos. Jeigu pas specialistą atvykstama laiku, tikėtina, kad viską pavyks sutvarkyti dar to paties vizito metu. Todėl labai svarbu pas odontologą lankytis bent dukart per metus, kad burnos ertmės būklė būtų kruopščiai ištirta ir užbėgta už akių didesnėms problemoms.

Reguliarūs vizitai – būtini

Daugelį žmonių kausto baimė, jog apsilankymo pas odontologą metu bus rasta sutrikimų židinių ar kitų problemų. Manoma, kad reikės kęsti skausmą, išleisti daug pinigų gydymui. Nei viena, nei kita nėra tiesa, o įsisenėjusios bėdos, kurių galėtumėte išvengti, dažniausiai tampa finansine našta ir jų šalinimui tenka skirti daugiau laiko, nei norėtumėte. Nors dantų plombavimas – pakankamai paprasta procedūra, tik jos gali ir nepakakti, jeigu problema yra gilesnė. Pas odontologą apsilankant kartą per pusmetį, dažniausiai rekomenduojama atlikti ir burnos higienos procedūras – susidariusių akmenų šalinimą, apnašų valymą. Burnos higiena – puikus būdas turėti sveiką burnos ertmę. Be to, ją atlikti reikia ir tuomet, jei norite estetinio plombavimo ar dantų balinimo.

Kasdienės priežiūros svarba

Dantis rekomenduojama valyti mažiausiai du kartus per parą. Idealiu atveju, tai turėtų būti atliekama po kiekvieno valgio, tačiau būtinybės nėra. Vietoje to, geriau naudokite skalavimo skystį bei tarpdančių siūlą susikaupusiems maisto likučiams pašalinti. Jeigu to nedarysite, ilgainiui gali susidaryti dantų akmenys. Dantų plombavimas beveik visuomet yra prastos priežiūros pasekmė, todėl laikykitės burnos higienos normų ir skirkite pakankamai dėmesio savo burnos ertmei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *