Suvirinimo įranga, suvirinimo priemonės
Darbas

Kuo turėtų pasirūpinti kiekviena suvirinimo darbus atliekanti įmonė?

Suvirinimas – svarbus ir daugelyje pramonės šakų būtinas procesas. Be suvirinimo negalėtume džiaugtis ir naudotis daugeliu metalo gaminių, kurti stabilias konstrukcijas. Trumpai tariant – pasaulis atrodytų gerokai kitaip. Visgi šis darbas nėra lengvas, o tam, kad viskas būtų atlikta puikiai ir be didesnių nesklandumų, reikalinga pasirūpinti tam tikrais būtinais aspektais. Kokie jie?

Tinkamas patalpų įrengimas

Nors galbūt daugeliui pirmas į galvą šovęs dalykas būtų suvirinimo įranga, tačiau dar prieš jos įsigijimą, būtina apgalvoti, ar patalpos, kuriose vyks darbai, yra jiems pritaikytos. Turi būti atsižvelgta į jų išplanavimą: ar yra angų vėdinimui (langai, durys, kondicionieriai), ar užtikrintas patogus praėjimas ir prieiga prie būtinų objektų, ar strategiškai gerose vietose išdėstyti elektros lizdai, reikiamos darbo priemonės. Ypač svarbu pasirūpinti geru vėdinimu, nes suvirinimo metu išsiskiria sveikatai pavojingos dujos. Įrenkite kokybiškas oro ištraukimo ir kondicionavimo sistemas, kad į patalpas patektų švarus oras ir būtų pašalintas užterštas.

Kokybiškos darbo priemonės ir įranga

Sakoma, kad gobšus moka dukart. Jeigu šykštėsite patikrintai ir gerą reputaciją turinčiai įrangai, galite nepasiekti ne tik norimo rezultato, bet ir patirti nuostolių ilgalaikėje perspektyvoje. Kokybiška suvirinimo įranga leis dirbti efektyviai, užtikrins gerą suvirinimo kokybę, padės sumažinti sąnaudas ir išvengti broko. Be to, su aukščiausius saugumo reikalavimus ir standartus atitinkančia įranga darbuotojai galės dirbti saugiau, užtikrinčiau, o tai – labai svarbu. Patikimi suvirinimo prietaisai ir komponentai garantuos darbo našumą ir didelį produktyvumą, todėl nevertėtų taupyti jų sąskaita.

Asmeninės darbo saugos priemonės

Vėl grįžtame prie saugumo, nes šis aspektas yra esminis. Suvirinimas yra pavojingas, nes jo metu tenka dirbti su atvira ugnimi, išsiskiria ultravioletiniai spinduliai ir kenksmingi garai. Be to, prieš suvirinimą metalą dažniausiai reikia papildomai apdirbti – pjauti, šlifuoti. Dirbti su kampiniu šlifuokliu, plazminio pjovimo aparatu taip pat pavojinga, kaip ir su suvirinimo įranga. Dėl šios priežasties tinkami rūbai (kombinezonas, kuris gali būti su Jūsų įmonės logotipu ar atributika), pirštinės, suvirintojo skydelis – būtini. Jie padės išvengti skaudžių nelaimingų atsitikimų ir apsaugos Jūsų darbuotojus.

Tikimės, kad atsižvelgę į šiuos aspektus paversite savo darbo aplinką saugia ir patogia, o kokybiška suvirinimui skirta įranga padės sumažinti darbo kaštus bei pagerins įmonės efektyvumą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *