asmeninės apsaugos priemonės, virinimas, saugumas
Darbas

Metalo virinimo ir pjaustymo darbai: kaip užtikrinti savo saugumą?

Asmenys, dirbantys metalo suvirinimo ir apdirbimo darbus tikriausiai žino, kad tai reikalauja itin didelio kruopštumo, specifinių įgūdžių ir patirties. Tai darbas, reikalaujantis nemažai pastangų ir neatsargumo atveju galintis sukelti pavojų sveikatai. Todėl tiek darbų saugos taisyklės, tiek asmeninės apsaugos priemonės yra būtinos norint maksimaliai užtikrinti savo saugumą darbo metu.

Atidumas ir taisyklių laikymasis

Tai nėra naujiena, tačiau patys elementariausi darbų saugos reikalavimai gali padėti išvengti nemažai problemų. Tereikia atkreipti dėmesį į keletą taisyklių, kurių verta laikytis atliekant metalo virinimo ar pjaustymo darbus.

 • Darbo vieta turi būti tinkamai paruošta – neturi būti jokių nereikalingų daiktų galinčių trugdyti. Vertėtų patikrinti, ar darbo įranga veikia tinkamai ir yra saugi naudoti.
 • Atliekant suvirinimo darbus, turi būti paskirta speciali tam skirta vieta ir aplinka;
 • Vertėtų įsitikinti, kad darbo apranga yra sausa ir nepažeista;
 • Vertėtų pasirūpinti specialiomis priemonėmis gaisro atveju;
 • Asmeninės apsaugos priemonės turi būti patikimos ir kokybiškos;
 • Būtina patikrinti, ar laidai nėra pažeisti.

Paminėti saugumo reikalavimai gali padėti užtikrinti asmeninį saugumą darbo metu, o svarbiausia – atsargumas ir rūpestingas požiūris.

Asmens darbo saugos reikmenys

Patikimos apsaugos priemonės yra galbūt vienas svarbiausių aspektų norint užtikrinti saugumą darbo metu.

 • Darbo pirštinės. Ši saugumo priemonė neturėtų būti pamiršta, kadangi metalo virinimo ir pjaustymo darbų metu yra nemaža rizika nudegti, susitrenkti ar kaip kitaip susižaloti rankas ir ne tik. Specialios darbo saugos pirštinės turėtų būti tvirtos ir patvarios, bet patogios dirbti.
 • Priemonės kvėpavimo takams apsaugoti. Į šį sąrašą įeina tiek veido kaukės, tiek respiratoriai sklandžiam kvėpavimui ir apsaugai užtikrinti.
 • Tvirtas bei patogus suvirintojo skydelis veido apsaugai;
 • Akių ir ausų apsauga. Metalo virinimo ir pjaustymo darbų metu tenka susidurti su itin dideliu triukšmu, todėl kokybiškos ausinės patartinos dirbant ilgesnį laiką ir norint kuo didesnio komforto darbo metu. Tokie pat svarbūs yra ir apsauginiai akiniai nuo įvairių žalingų aplinkos veiksnių.
 • Darbo saugos apranga, kuri turėtų būti tvirta ir patvari, bet kartu ir komfortiška. Šie rūbai turėtų apsaugoti nuo įvairių susižalojimų, galimų virinimo ir metalo apdirbimo metu.

Visos šios asmeninės apsaugos priemonės neturėtų būti pamirštos metalo virinimo ar apdirbimo metu, todėl ir jų kokybė bei patikimumas yra itin svarbūs. Tiek šie darbo saugos reikmenys, tiek atidumas ir tam tikrų darbo saugos reikalavimų laikymasis gali kaip įmanoma labiau užtikrinti Jūsų saugumą, kuris bet kokiu atveju yra pats svarbiausias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *