motorolerių remontas, saugumas, patarimai
Kelionės

Motoroleris ir saugumas – suderinama

Daugelis galvoja, kad kelionės motoroleriu yra labai nesaugios. Tai – tik iš dalies tiesa. Jei transporto priemonė valdoma neatsakingai, neprižiūrima, tuomet ne tik reikalingas motorolerių remontas, bet ir kyla rizika gyvybei. Motorolerius remontuojantys „Fastmx“ meistrai teigia, kad norint išvengti grėsmės būtina kelyje ir sustojus elgtis sąmoningai, brandžiai. Žemiau – svarbiausi tokio požiūrio niuansai.

Laiku įvertinti būklę

Jokia transporto priemonė negali būti patikima ir saugi, jei ji – tiesiog neprižiūrima. Aplaidus požiūris gali kainuoti ne tik vairuotojo, bet ir kitų eismo dalyvių gyvybę. Todėl prieš sėdant ant motorolerio būtina patikrinti įvairių dalių būseną – nuo žibintų iki padangų ir akumuliatoriaus. Tam tikras dalis reiktų apžiūrėti ir po kiekvienos kelionės.

Adekvačiai reaguoti į eismo sąlygas

Motoroleris asocijuojasi su didžiule laisve. Vis dėlto toks teiginys teisingas tik elgiantis sąmoningai. Norint saugumo, būtina domėtis eismo ir kelio sąlygomis. Lietus, šlapdriba – vos keli veiksniai, dėl kurių kelionė gali kelti grėsmę. Būtina patikrinti, ar nevyksta kelio darbai, ar nėra kokių eismo įvykių.

Tam, kad motorolerių remontas ir gydymo paslaugos nebūtų reikalingi, „Fastmx“ komanda pataria kreipti dėmesį ir į elementarias kelių eismo taisykles. Viena dažniausių klaidų priežasčių – nemokėjimas lenkti ir saugaus atstumo nesilaikymas. Net jei tobulai valdote transporto priemonę, negalite žinoti, kas dedasi kito vairuotojo galvoje. Todėl prieš atliekant bet kokį manevrą būtina viską gerai apgalvoti.

Rūpintis specialia įranga ir apranga

Nesaugi gali būti net kelionė visiškai tuščiu plentu, vedančiu tarp laukų. Tam, kad rizika būtų mažesnė, o nutikus nelaimei liktų tikimybė patirti mažiau sužalojimų, sukurta speciali apranga. Ji lengvai pritaikoma ir motociklų, ir motorolerių vairuotojams. Niekada neverta rizikuoti ir leistis į kelią be specialaus šalmo ar alkūnių, kelių apsaugos, pirštinaičių. Geriausia rinktis tokius drabužius, kurie dengia kuo daugiau kūno. Be to, jie turėtų būti pasiūti iš standžių audinių.

Tausoti transporto priemonę

Motorolerių remontas gali būti dažnas ir brangus, jei vairuosite apie nieką nesusimąstydami. Venkite staigiai ir dažnai stabdyti, be reikalo „gazuoti“, išnaudoti skysčius iki paskutinio lašo, laiku nepakeisti lempučių ir panašiai. Toks elgesys – mažų mažiausiai neatsakingas. Deja, „Fastmx“ meistrai pastebi, kad tokių nebrandžių vairuotojų pasitaiko dar nemažai.

Motoroleris – tai ne tik patogi, lengvai valdoma transporto priemonė. Tai – atsakomybė už savo ir kitų sveikatą. Įsidėmėjus tai, rūpintis transporto priemone tikrai nepamirštama. Taigi, svarbiausia siekiant saugumo – niekada apie jį nepamiršti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *