ištraukimo ventiliatoriai, virtuvė, gartraukis
Namai

Rūkas už lango, bet ne namuose

Pagaliau atėjo ruduo – mano mėgstamiausias metų laikas. Graži, tačiau kiek vėsoka šeštadienio popietė. Po varginančios darbo savaitės nėra nieko geriau, nei susisukti į antklodę su dubenėliu trintos vištienos sriubos. Atsipūsti, pabėgti nuo kaulus švelniai geliančios drėgmės.

Nusliūkinu į virtuvę ruošti sriubos. Pamažu kambarį užpildo susipynę prieskonių aromatai ir „Pink Floyd“ melodijos. Pjaustydamas morkas bandau susiderinti su dainos „Money“ ritmu, tačiau ties gitaros solo pasiduodu. Katė, dailiai išsidrėbusi ant palangės, įtariai žvelgia į mane. Matyt, užuodė vištieną arba nesuprato, kodėl taip keistai maskatuoju peiliu. Kartkartėmis vis žvilgteliu pro langą, kad nukreipčiau savo dėmesį nuo gomurį viliojančių kvapų. Kažkur tolumoje įžvelgiu besiauksuojančius medžių lapus, blyškius saulės kontūrus ir… rūką. Rūką ne už lango, o mano lange!

Iškart galvoje išgirstu „genialų“ vieno konsultanto patarimą: „na, kam jums tie ištraukimo ventiliatoriai? Virtuvė juk didelė, viskas greitai išsisklaidys. Ir pinigų dar sutaupysit!“ Galvojau, kad jeigu pardavėjas primygtinai nesiūlo tau daikto, galbūt iš tiesų neverta jį įsigyti? O gal tai buvo koks įmantrus atvirkštinės psichologijos pritaikymo būdas? Jeigu būčiau vaikas, galėčiau bent jau kažką pirštu nukeverzoti ant lango, o dabar? Belieka tik perbraukti delnu ir suprasti, jog už lango gyvenimas verda įdomiau už mano sriubą, ir saulės spinduliai iš tiesų yra arčiau nei atrodė prieš tai.

Nesu buitinės technikos ekspertas, tad galėjau ir atidžiau patyrinėti, kaip ištraukimo ventiliatoriai veikia, ir kuo jie gali būti naudingi kasdieniame gyvenime. Mano baimė naujovėms ir elektronikai neretai paima viršų. Tačiau pasirodo, kad kai kurie modeliai turi laikmatį, o įsijungia tik tuomet, kai jaučia, jog drėgmės patalpoje yra susikaupę per daug. Kai drėgmės lygis normalizuojasi – pats automatiškai išsijungia. Kadangi pažįstu save, tokiu atveju išnyksta galimybė prietaisą įjungti ne taip ar neįjungti išvis. Ir dirba jie išties tyliai, kas taip pat yra didelis privalumas. Mat, anksčiau pas mamą įjungus tokį daiktą ne tik savo mintis girdėti, bet ir susikalbėti būdavo sunku.

Imu manyti, kad naujieji ištraukimo ventiliatoriai – išties neblogas sprendimas drėgmei šalinti. Nereikės atidarinėti langų ar nuolat mojuoti rankomis vaikant garus. Ir gal net tinkas palubėj nustos trūkinėti…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *