šiukšliadėžė, šiukšlės, buitinės atliekos
Namai

Rūšiavimas – ne mada, o būtinybė

Anksčiau net nesusimąstydavau apie tai, kiek daug šiukšlių susikaupia namuose per savaitę. Tačiau dabar mane kone ima graužti sąžinė. Juk šiukšlių pilną virtuvinį kibirą ištuštinu kasdien, o kur dar atliekos darbo kambaryje, vonioje, tualete… Kartais net baisu kažką nusipirkti – jau imu galvoti, kokia vėl bus pilna šiukšliadėžė. Tad galiu drąsiai pasakyti: rūšiuoti tiesiog gyvybiškai būtina.

 

Sąžinės graužimas – gerai

 

Manau, kad sąžinė yra labai geras „išradimas“. Ji padeda iš anksto apgalvoti veiksmus ir galimas jų pasekmes. Bėda ta, kad išmokome sąžinę ignoruoti. Tačiau be jos negera nei mums patiems, nei ateities kartoms.

 

Jei kasdien kiekviena šeima sukaupia apie kibirą šiukšlių, tik pagalvokite, ką tai reiškia? Kiek šiukšlių atsiranda dėka vieno namo kaimynų, rajono, viso miesto? Belieka tik džiaugtis, kad jų dalis yra tiesiog perdirbama ar sunaikinama. Tačiau verčiau susimąstyti kaskart, kai norisi nusipirkti dar vieną nenaudosimą daiktą ar nenešiosimą drabužį.

 

Kaip rūšiuoti?

 

Tam, kad sąžinė negraužtų arba bent jau graužtų pozityviai, reikia išmokti rūšiuoti. Tam pravers net pati paprasčiausia šiukšliadėžė. Ji, beje, toks pats reikalingas daiktas kaip ir kiti virtuvės  reikmenys. Pavyzdys – nuotraukoje. Aš, pavyzdžiui, atskirą kibirą naudoju buitinėms atliekoms (maisto likučiams, ruošimo liekanoms). Tada dar turiu tokią dėžę popieriui, kibirą plastikui ir maišus stiklo tarai. Pastarąją tiesiog priduodu.

 

Tam, kad rūšiavimas būtų efektyvus, labai naudinga laikytis tam tikrų taisyklių:

 

  • ·         Plastikas, stiklas prieš metami į šiukšlių dėžę turi būti švarūs.
  • ·         Nuimkite įvairius lipdukus, metalines sąvaržėles ir panašiai.
  • ·         Pažiūrėkite, ar ant daiktų yra rūšiavimo ženklas.
  • ·         Drabužius, kitokią tekstilę galite perdirbti irt patys: skudurams, naujai aprangai.

 

Laikantis tokių principų rūšiuoti tiesiog reikės priprasti.

 

Kaip tai daryti paprasčiau?

 

Tam, kad rūšiuoti būtų kuo paprasčiau, reikia pirmiausia pasirūpinti skirtingais, pakankamai taliais indais tam. Be to, viską reikia daryti sistemingai. Pasistenkite, kad atliekas rūšiuotų visi šeimos nariai ir netgi svečiai. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad pati šiukšliadėžė būtų patogi, švari.

 

Iš esmės rūšiavimui tereikia gero, stipraus įpročio. Tokiu atveju ugdosi ir sąmoningumas, tad ilgainiui net apima azartas. Tai visai smagus žaidimas visai šeimai. Tad tereikia ryžtis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *