šildymo sistemos, litmax, namai
Namai

Šildymo sistemos pasirinkimas

Kalbant apie šildymo sistemos pasirinkimą, svarbu žinoti jos šalto ir karšto vandens paruošimo aspektus. Neretai pasitaiko, kad sistema, kuri kuo puikiausiai tinka šildyti namus šaltomis žiemos naktimis būna neracionali, kuomet reikia atlikti paprastus vandens šildymo darbus kitais metų laikais.

Kurią šildymo sistemą reikėtų rinktis?

Norint neatsilikti nuo šiuolaikinės šildymo rinkos, apžvelkime šildymo sistemų pramonę ir kokį spektrą prietaisų ji yra sukūrusi. Svarbu atsiminti, kad naudoti geriausia nuo individualios situacijos priklausantį modelį, turimų energijos išteklių ir asmeninių pageidavimų.

  • Grindinis šildymas. Vienas pagrindinių šios šildymo sistemos privalumų yra tai, jog ji sutaupo daug vietos. Atsisakius radiatorių patalpa padidėja vizualiai. Kitas svarbus aspektas yra tai, jog tai padeda sutaupyti. Temperatūra šildomoms grindims yra mažesnė nei tiekiama į radiatorius, todėl nenaudoja tiek daug resursų. Šiluma patalpoje pasiskirsto tolygiai, bus maloniau vaikščioti basomis.
  • Kieto kuro sistema. Šiuo metu Lietuvoje tai yra bene populiariausia sistema. Katilai gali būti kūrenami anglimis, granulėmis ir malkomis. Nors tai ir yra pigiausias kaitinimo modelis, jis pareikalauja daug darbo: anglių, granulių krovimas, malkų skaldymas.
  • Kolektorinė. Tai yra vienas iš centrinės šildymo sistemos rūšių. Nuo paprasto centrinio šildymo skiriasi tuo, kad užsukus ventilį ar reguliatorių, nešyla tik vienas radiatorius, o sistema toliau šildoma. Patogu stebėti kiek kiekvienas gyventojas sunaudoja šilumos kiekio.
  • Skysto kuro. Ši sistema naudoja dyzeliną, kurio kaina šiuo metu yra pakilusi, todėl nebėra tokia populiari. Ji pagamina didelį šilumos kiekį, kuriuo galima šildyti ir vandenį, ir orą.
  • Granulinio kuro. Savo veikimo principu panaši į kieto kuro sistemą, tik šios priežiūrai reikia mažiau pastangų. Jei yra tinkama įranga, šiluma galima pasirūpinti visai savaitei, kadangi granulės tiekiamos į katilą tam tikrais kiekais.
  • Dujinė. Šią sistemą galima rinktis esant dujų tinklui šalia namų. Ši sistema veikia deginant suspausto oro ir kuro mišinį, aukšto slėgio degimo produktus perduodant mechaninę energiją dujų turbinai, kuri suka elektros generatorių.
  • Šilumos siurbliai. Oras – oras šildymo sistemos siurbliu paima lauko orą ir jį naudoja patalpoms šildyti žiemą ir vėsinti vasarą. Šios sistemos minusas tas, kad ji neveikia esant temperatūrai žemiau 0 laipsnių, skleidžia triukšmą ir lauke ir patalpoje. Panaši sistema yra oras – vanduo siurblys. Ji naudoja oro lauko šilumos energija vandens pašildymui. Vėsinamas lauko oras, šiluma gauta vėsinimo proceso metu perduodama vandeniui. Minusas tas, kad žiemą norint turėti šiltą vandenį ir oro temperatūrą, reikia diegtis papildomą šildymo sistemą, kuri nepriklausys nuo oro temperatūros.
  • Šis šildymo sistemos būdas reikalauja didelių pradinių investicijų ir neefektyviai veikia norint pasiekti aukštą vandens ar oro temperatūrą.

Kaip pasirinkti šildymo sistemą?

Tikriausiai kiekvienam, kuris statėsi arba statosi namą, tai yra vienas svarbiausių klausimų. Pasirinkimo galimybė tikrai didelė, todėl tarp visų siūlomų variantų, todėl kiekvienas turi nuspręsti asmeniškai kas jam labiausiai tinka. Šildymo sistemos gali skirtis savo išlaidomis ir efektyvumu, todėl reikia atkreipti dėmesį į jų priežiūrą, nes vienas teks dažniau valyti, kitoms papildomai įdėti tokio darbo kaip malkų skaldymas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *