dokumentų vertimas, verslo susitikimas, pasirašomi dokumentai
Darbas

Susitikimas su užsienio partneriais: kaip pasiruošti

Ne viena sparčiai augti nusprendusi įmonė dairosi į užsienį. Didelė jų dalis ten ieško ne tik klientų, bet ir tiesiog verslo partnerių. Tačiau tokiam žingsniui būtina visapusiškai pasiruošti. Svarbu ne tik išmanyti rinką, bet ir pasirūpinti, kad kruopščiai būtų atliktas reikalingų dokumentų vertimas. Pastarąjį verta patikėti „Skrivanek“.

 

Viskas labai priklauso nuo šalies

 

Pirmasis dalykas, kurį reikėtų išsinagrinėti ruošiantis į verslo kelionę – tai specifinės šalies ypatumai. Juk mes gana stipriai skiriamės nuo kitų. Ypač didelis skirtumas tarp europiečių ir azijiečių. Tačiau skirtumų nesunku rasti ir netolimoje Vokietijoje ar Rusijoje.

 

Jei nenorite pasidaryti gėdos, kurią paskui pašalinti bus tikrai sunku, pasidomėkite pasirinktos šalies tradicijomis ir verslo etiketu. Labai svarbu tai, kaip žmonės ten sveikinasi, prisistato, ar jie linkę bendrauti verslo reikalais formaliai, ar neformaliai. Reikšminga net vietą – juk vieni linkę keliauti į barus, o kiti rengti posėdžius didžiuliuose kabinetuose.

 

Kalbinis pasiruošimas – neišvengiamas

 

Kaip pastebi ir akcentuoja „Skrivanek“ atstovai, kuo geriau atliekamas visų dokumentų vertimas, tuo geriau pasirodoma. Įtakos sėkmei gali turėti net menkiausios klaidos. Juk gausu pavyzdžių, kaip susigadinama reputacija dėl kvailiausių klaidų. Nesunku jų rasti net paslaugų aprašuose ar ant produktų etikečių.

 

Skirkite dėmesio net mažiausioms detalėms. Išsiversti reikia viską, ką ketinate rodyti potencialiems ar esamiems verslo partneriams. Tegul reikiama kalba „prabyla“ lankstinukai, brošiūros, pavyzdžiai, netgi svetainė. Patikėkite, kuo dėmesingesni būsite, tuo geresnį įspūdį paliksite.

 

Pagal drabužį pasitinka…

 

Visi puikiai žinoma, kad verslo susitikimuose reikia atrodyti tiesiog nepriekaištingai. Tačiau įvertinti reikia ne tik visas aprangos detales, šukuoseną, makiažą ir panašiai. Labai svarbu gebėti sklandžiai kalbėti, ir pageidautina – būtent reikiama užsienio kalba.

 

„Skrivanek“ teigimu, dokumentų vertimas bus ypač sėkmingas, jei viską galėsite paaiškinti, pakomentuoti reikiama kalba. Tad jei tik yra pakankamai laiko, investuokite į kalbos mokymo kursus – visa laimė, kad juos organizuoja ir minėta įmonė.

 

Jei jums tikrai svarbus planuojamas susitikimas, nedelskite laiko ir imkitės pasiruošimo kuo anksčiau. Tuomet ir patys galėsite nujausti, kur reikia pasitempti, be to, vėliau patirsite mažiau streso. Tad nuoširdžiai imkitės darbo: jei stengsitės, visos pastangos atsipirks su kaupu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *