Kokie bus orai ryt?

Savaitės orai žada tik lietų. Vėluojantys autobusai, arba pakeliui užgęstantys. Nesikeičiantys metų laikai, kažkur tarp ten ir čia. Tik tas pats vėlyvo rudens lietus ir žvarbus šaltis. Bet ne žiemiškas šaltis, kurs jau visai apleido mūsų šalį. Tik nuolatinė angliško oro drėgmė ir kiekvienas rytas su skėčiu. Vis labiau nenuspėjamas oras ir apsikeitusi klimato, o gal ir laiko zonos. Pabundi tamsoje ir su tamsa sugrįžti, o visas šviesus laikas išnaudotas kalbantis apie orą. Kiek praleistų progų sukurti šviesą ir šilumą. Lieka tik toks pats lietingas rytas ir toks pats lietingas vakaras. Mėlynas pirmadienis ir pilkas antradienis paskendęs lietuje.

Ką iš tiesų žada savaitės orai? Bet truputėlį atlaidumo ir permainų. Negali visas septynias dienas lyti. Tik pilkai mėlynos dienos, be saulės. Nors šiek tiek atlaidumo darbo savaitėje. Nors orų permainų, kai gyvenimo ritmas visai nesikeičia. Visai iš lėto judi į priekį, nes nebespėji atvykti pavėlavusiais autobusais. Kartais norisi tiesiog sapnuose pasilikti ir nenubusti, nes oras už lango vis dar toks pats niūrus. Ir kur džiaugsmo surasti pilkuose kasdienybės atspalviuose? Tiesiog pakeisti požiūrio spalvas ir neskaičiuoti lietaus. Juk netgi lietus nėra toks sunkus, o kartais nuplauti žiemišką liūdesį tiesiog privaloma. Ir pasikeičia požiūris į kasdienį lietų.

Savaitės orai pasikeis ir nustos lyti septynias dienas. Bent vieną dieną poilsio nuo drėgmės. Juk ir skėčiui reikia poilsio. Reikia skėčiui laiko išdžiūti. Ir kas būtų pagalvoję, kad vidurį žiemos teks traukti rudeninius batus, paltus ir skėčius. Žiema tiek lietaus dienų dar nėra mačiusi. Kokia žiema be sniego, tik nuolatinis lapkritis. Medžiai numetę lapus , bet žolė vis dar auga. Niekas nepaslėpę pavargusios žemės ir neužklojo. Šlapios gatvės ir šaligatviai, o aplink kaupiasi mūsų gyvenimų nuotrupos.  Dažniausiai žiemą, jas paslepia po balta antklodė ir tik pavasarį pradeda jas rūšiuoti. Tačiau kai viskas taip susimaišė, galbūt ir nuotrupas teks surinkti anksčiau. Nes žiemą pakeitė lietus.

Savaitės orai žada lietų ne tik savaitei. Nuo šiol lis visus metus. Nebebus kitokio oro, o šiluma ir saulė apleidusi mūsų namus, neišdžiovins lietaus balų. Tiek prikauptos drėgmės, lyg žemiško pykčio. Tačiau ne žmogiško pykčio, o gamtos. Dabar ji juokiasi iš mūsų, nes mes jau nebesigaudome metų laikuose. Viskas susimaišė ir persimaišė. Galbūt laikas jau nesikeičia, o mes užstrigome tik toje pačioje dienoje. Kas rytą vis iš naujo išgyvenam tą pačią lietaus dieną. Laikas visiškai reliatyvus, todėl neverta jo skaičiuoti. Ir nesikeičia dangaus spalvos, visada tokios pat pilkos. Nesikeičia visiškai orai per septynias dienas. Nors mes skirtingais vardais dienas pavadinom, visos jos vienodos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *