Visi neša vėliavėles, o aš…

Paveikslas iš Kovo 11oji katedros aikštėje in pikčerz @ elt.lt

Praūžus-pradundėjus Kovo 11-osios šventei, a.k.a. Nepriklausomybės atkūrimo dienai, supratau, kad ne viską suprantu. Jau vasario 16-ąją, minėdami Nepriklausomybės dieną, Lietuvos policininkai ant mašinų langų prisitvirtino vėliavėles. Užvakar važiuodamas į miestą pamačiau kelias jų mašinas, taipogi šventiškai pasipuošusias, ir daugiau nė vienos kitos, atseit, civilės, mašinos su vėliavėle. Ar tai - “mes ne mentai”, ar lietuviai yra patriotai tik per Europos krepšinio čempionatą arba olimpiadą? Nesakau, kad ta vėliavėlė yra kažkas tokio, tačiau… Jei jau darai kažką, ir vadini save belekokiu patriotu, tai daryk tai tada, kai reikia, o ne kai visi daro. Pažiūrėsiu, kas per artimiausią krepšinio įvykį darysis.

 1. March 14th, 2009 at 20:11
  Reply | Quote | #1

  Nemanau, kad trispalvės prisisegimas prie krūtinės yra kažkoks patriotiškumo išreiškimo ženklas. O per krepšinio varžybas jos plevesuoja vien dėl to, kad kitiems parodyti, kad ‘mes būtent tie, būtent iš tos šalies, nuo kurios dabar gaunate į kaulus’. Savireklama savotiška.

 2. March 14th, 2009 at 22:10
  Reply | Quote | #2

  Na… Daugumai skinų ta trispalvė and peties yra viskas, kas telpa žodyje ‘patriotas’. Betkuris skinelis, prisisiuvęs lietuvėlę prie bomberio jaučiasi įgavęs teisę smerkti visus, kurie tokios neturi, t.y., jų manymu tuos, kurie nėra patriotai.

  Dėl krepšinio sutinku, kai mojuojama krepšinio arenoje, atsisėdus kitoje aikštelės pusėje nei priešininkai - ‘mes esame čia, o jūs esate ten’. Tačiau kur ta ’savireklama’ kai vėliavėlės ant mašinų tvirtinamos toje pačioje Lietuvoje? Čia jie kam, mums rodo, iš kurios jie šalies? :)