o kas medžiojančius sumedžios?

2011.06.21 | Kategorijos: asmeniškumai, visuomenė | Žymos:

[grynas.lt]

- Brakonieriai daro nusikaltimą. Jie veikia prieš valstybės tvarką, pažeidžia įstatymus. Tačiau nusikaltimą gali daryti ir medžiotojai, jei nepaiso nustatytos tvarkos ir medžiotojo etikos. Aš manau, kad medžiotojo etika yra aukščiau už įstatymo raidę. Nes įstatyminė raidė dažnai formuojama politikų, tarp kurių dažnai yra tokių, kurie apie medžioklę ir gamtos gyvenimą neišmano absoliučiai nieko. O medžiotojas yra tikrasis gyvosios gamtos puoselėtojas ir saugotojas, todėl jo etika yra svarbiausia.

ir:

- Taigi medžiodami medžiotojai nedaro jokios nuodėmės?

- Nėra visiškai jokio pagrindo taip manyti. Visais laikais popiežiai, vyskupai, kunigai, prelatai buvo medžiotojai ir tai buvo labai natūrali ir suprantama visuomenės gyvenimo dalis. Kunigaikščiai ir kiti kilmingieji medžioklę paversdavo puota, o paprasti kaimo žmonės žvėrieną ant stalo padėdavo kaip kasdienio maisto dalį. Beje, svarbu pabrėžti, kad šiandien medžioklė yra tam tikra privilegija, kuri suprantama ne kaip turtingų žmonių gyvenimo būdo išraiška, o kaip noras ir galimybė rūpintis savimi.

- Ką norite tuo pasakyti?

- Mes puikiai žinome, kokius produktus šiandien valgome, kokia prasta maisto, ypač mėsos, kokybė, kiek ten prigrūsta visokių antibiotikų, konservantų, koncerogeninių medžiagų. Pienas ir mėsa per metus nesugenda. Vieša paslaptis, kad jei prekybos centre niekas ilgai nenuperka mėsos gabalo, jis tiesiog nuplaunamas kokiu nors indų plovikliu ir padedamas atgal į vitriną lyg būtų šviežias. Taigi medžiotojai, kurie nori ir gali, tiesiog aprūpina save geru, kokybišku ir sveiku maistu.

taip pat:

- Pačioje įspūdingiausioje medžioklėje aš nieko nesumedžiojau, bet mačiau, kaip maitinimosi vietoje kovoja šernas su elniais. Viskas atrodė kaip kino filme, stebėdamas net užmiršau, kad turiu šautuvą.

pamiršau skaitydamas, kad interviu su dvasininku.

  1. 2011.06.22 10:30

    O medžiojančius sumedžios mokesčių inspekcija.

  2. 2011.06.22 17:06

    tai toks ir sumedžiojimas - vieni protokolais, kiti kupiūromis šaudys. nelygi kova.

lektuvu bilietai, dienos akcija