breaking news: rūkymas kenkia sveikatai

February 23rd, 2010 | Categories: asmeniškumai, visuomenė | Tags: , , , ,

man straipsniai “narystės socialiniuose tinkluose kenkia jūsų privatumui” skamba panašiai į “rūkymas kenkia jūsų sveikatai”. visi žino, kad kenkia. visi žino, kad blogai. tai kodėl daro?

o kodėl žmonės rūko? pripratimas? neknisk proto. nusiraminimas? nejuokink. skanu? nesityčiok, brol. nežinai? nežinau ir aš. rūkau jau aštuonerius metus - taip ir nesupratau. savotišku ritualu tampa (bent jau būdavo anksčiau) vos atsikėlus kaistis kavos ir eiti į laiptinę parūkyti; išėjus iš namų rankos pačios siekia kišenės su cigaretėmis; sėdint bare - perekūrai kas pusvalandis; “paskutinė cigaretė prieš miegą”; elementariausias pasiteisinimas darbe išlysti iš ofiso vadinasi “seniai buvau parūkyti”; pavalgius - parūkyti (kas pavalgęs neparūko, tas - didžiausias tinginys); tęsti galima be galo. ilgainiui tai tampa ne tiesiog rūkymu, o progų tai daryti ieškojimas. rūkyti nėra skanu, tai yra atgrasu, šlykštu, dusina, verčia kosėti, čiaudėti, graužia ir taip nuo radiacijos, sklindančios iš monitorių, jautrias akis, jau nekalbu apie pageltusius nagus, dantis, veido odą, kurios brendimas ir taip neišlepino, etc etc.

rūkymas, savaime suprantama, prisimenant pradžioje paminėtą palyginimą, yra daug kenksmingesnis, nei socialiniai tinklai. jie (konkrečiai: feisbukas) reikalingi tik kaip [papildoma] nuotraukų talpykla ir priemonė susitarti susitikti su žmonėmis. savaime aišku, jei nuotraukos - geros kokybės, dėti jas tik į feisbuką - kvailystė. tam yra photobucket’as, flickr’as, picasaweb’as, etc. vienok tai lengvas būdas pašarinti savo kelionės į hurgadą nuotraukas giminaičiams anglijoje. bet saugokite, net nuo giminaičių, savo privatumą. žiūrėkite, kur ką rašote. neilgai truks, kol gūglas suindeksuos mus (jus) visus.

nesuprantu, kodėl nerodo mano paskutinio komentaro ir comment-box’o, bet tiek to.

 1. February 23rd, 2010 at 12:20
  Reply | Quote | #1

  “skanu? nesityčiok”
  Na kodėl. Aš rūkau būtent todėl, kad skanu.
  Tiesa, tik kaljaną ir tik kokį kartą į mėnesį, bet būtent dėl skonio.
  Anksčiau dėl to paties rūkiau pypkę.

 2. February 23rd, 2010 at 13:40
  Reply | Quote | #2

  aš apie pastovų rūkymą. būtent cigarečių, nes kaljano (netgi pypkės) taip masiškai nepavartosi.

 3. Eglė
  February 27th, 2010 at 14:16
  Reply | Quote | #3

  dėl rūkymo - taip, pripratimas, kas daugiau? taip pat, kaip rytais esi įpratęs išsivalyti dantis, toks pats reikalas ir su rūkymu. man tai yra dar viena lengvo svaiginimosi priemonė. neretai rytais nuo pirmos cigaretės maloniai (ar nelabai) pakerta kojas.

 4. February 27th, 2010 at 17:47
  Reply | Quote | #4

  egle, įpročių mes galime atsikratyti. nagų kramtymas, barbenimas pirštais per stalą, taip toliau ir taip toliau. kodėl tuomet rūkymo atsikratyti neina?

  jei reikia “kojų pakirtimo” rytais - įkalk šimtą gramų. jei tau reikia _tik_ kojų pakirtimo.

 5. February 28th, 2010 at 20:23
  Reply | Quote | #5

  Ogi todėl, kad tai ne tik psichologinis, bet ir fizinis įprotis — ne tik dvasiai, bet ir kūnui ima reikėti savo nikotino dozės.

  Ai, o kas dėl skonio. Man skanu. Ir kvepia (žinoma, ne visos). Rimtai.

 6. February 28th, 2010 at 20:49
  Reply | Quote | #6

  @Oni, taip, be jokios abejonės, fizinė priklausomybė nuo nikotino yra reali. paprasčiausiai nėra nė vienos priežasties jos neatsisakyti. nikotinas nėra gyvybiškai svarbus (kaip maistas), ir tiktai priešingai. kur tuomet kabliukas?
  skanu, sakai. o pati rūkai? ar skanu tik tada, kai kiti rūko?

 7. February 28th, 2010 at 22:01
  Reply | Quote | #7

  Skanu ir pačiai, ir kai kiti. Man nuo vaikystės patinka tas kvapas. Matyt, tėtis geras rūkydavo. ( :

 8. February 28th, 2010 at 22:09
  Reply | Quote | #8

  @Oni kuomet kažkur periferijoje yra rūkomas geras necigaretinis tabakas - ir man labai skanu. nelabai skanu yra tik atsikėlus ryte užuosti cigaretinį tabaką. pvz, atsikėlus po vakarėlio kažkieno namuose, kur yra rūkoma. nėra nieko šlykščiau.
  for the record - aš rūkau. daug. jau apie devyni metai.

 9. February 28th, 2010 at 22:25
  Reply | Quote | #9

  Aš ir apie cigaretinį kalbėjau. Necigaretinis tabakas, kaljanas taip pat kvepia, o vat su pypkėm kiek subtiliau, nes retai kada susiduriu su pypkoriais. Dėdė anksčiau mėgdavo patraukti — nežinau, kokį jis tabaką naudojo, bet man laaabai nekvepėjo. ( :

  Ai, o kas dėl vakarėlių, tai apskritai atsikėlus kažkieno namuose būna, eeem, na… SUNKU. Tai rūkalų kvapas visą reikalą tik paaštrina. Bet taip, man irgi nepatinka bais prirūkytos patalpos.

 10. March 1st, 2010 at 10:12

  kuo toliau, tuo labiau laikausi nuomonės, jog “mėgavimasis tabako skoniu” yra socialinis dalykas. kažkas kažkada pasakė, pamatei filme ar perskaitei knygoje, ir pasąmonėje užsifiksavo, jog tabakas _gali_ būti skanus. šimtai rūkorių nenustoja skiesti, kaip jiems patinka tabako kvapas. o iš tiesų - nėra nieko šlykštesnio.

 11. March 1st, 2010 at 12:48

  Tabakas gal ir kvepia… kol nesurūkytas. Kodėl reikia padegti skaniai kvepiančius dalykus ir traukti į save dūmus, kurie jau nelabai kvepia?

 12. March 1st, 2010 at 15:48

  Valdi, kai kuriems žmonėms nėra nieko šlykščiau už alyvuoges arba brokolius. Kiti šiuos dalykus dievina. Gal panašiai ir su rūkalų kvapu? Kai buvau mažas kukulis, niekad niekad, kai tėtis parūkęs prisiartindavo, neraukdavau savo nosytės, kad atseit smirda. : ) Kvepėjo net tada.

  Tačiau reikia pripažinti, kad didžioji dauguma rūkalių patys nežino, kodėl rūko. Jiems to reikia, bet jie nežino kodėl, taigi ‘mėgavimasis tabako skoniu’ arba ‘ritualas’ — vienintelis jų ‘pasiteisinimas’. Nežinau, ar reikia teisinti savo silpnybę. Dėl to ji ir silpnybė, kad nepateisinama.