buzzintojams

February 13th, 2010 | Categories: asmeniškumai, internetas, visuomenė | Tags: , , ,

prieš šešerius metus didysis brolis gūglas pristatė naujovę - visiškai nemokamą ir itin paprastą naudotis web-mail paslaugą. dabar, sulaukęs tokių metų, kad kai kurie vaikai (yours truly, for example) jau eina į mokyklą, jis niekam neatrodo baisus. tuomet, visgi, didžioji virtualaus pasaulio dalis buvo pakraupusi - analizuodamas gaunamų laiškų turinį pašto klientas rodydavo kontekstinę reklamą, kas atrodė ypatingai didele  grėsme asmens susirašinėjimo privatumui.

dabar tuometį siaubą mažai kas prisimena. iki šios savaitės pradžios gūglo skrupulingumu suabejodavo tik kuris-ne-kuris internautas, o tie konspiracijų teorijų mėgėjai, kurie turėjo jėgų atsispirti ir nepasiduoti milžino siūlomų paslaugų patogumui, ir nepasidavė. net man, didžiausiam savo pažįstamam tinginiui ir konformistui, kilo minčių palikti gūglo serverius. na, bent jau jais nesinaudoti. gūglo serveriuose suindeksuota turbūt daugiau žmonių, negu jų yra gyvų. bet kol kas nedarau nieko neapgalvoto.

šios savaitės pradžioj plačiajai gmail vartotojų visuomenei buvo pristatytas google buzz socialinis tinklas. tai - ne pirmas bandymas google servisus paversti socialiniais servisais; į tokią viengungišką programą, kaip greader prikišant komentavimo, “like’inimo” ar dalijimosi funkcijų, pavyzdžiui. buzz’as jau po kelių valandų susilaukė populiarumo (bloga reklama - vistiek reklama), kaip grybai po lietaus užsienio blogo-, twitto- ir feisbuko- sferose dygo kritikos ar panegirikos pilni įrašai, daugiausia - dėl privatumo nustatymų (iš vienos pusės tai ir džiugu, nes žmonės sąmoningėja ir jau žino, kokios informacijos nereiktų atskleisti atsitiktiniams prašalaičiams; o geriausia - išvis jokios asmeninės informacijos niekam nerodyti). prisiminkime, kokį triukšmą dėl jų dar prieš visai nedaug laiko buvo pakėlusi feisbuko publika.

gūglui respekto taškų daug: vos per kelias dienas patobulėjo privatumo nustatymai, jie tapo labiau pastebimi, daugiau pasirinkimų, galimybių… tik aš, deja, nespėjau jų ištestuoti - vos pamatęs gmail titulinio puslapio apačioje esančią nuorodą “turn off buzz” ją paspaudžiau, ir nė kiek nesigailiu. internete jau ir taip per didelė dalis mano gyvenimo prabėga/yra patalpinta. tiems, kurie skundžiasi ir verkia, kad visi dabar matys, kiek [ne]daug jie gmail’e turi kontaktų, galiu patarti tą patį.

 1. February 13th, 2010 at 12:25
  Reply | Quote | #1

  Buzz’a isjungei o updatai i ji tebeina… ir as lankytojas is tenais…
  Tai matyt dar pamastyk gerai jis ar blogai, nes be buzo nezinia ar uzsukciau :D

 2. February 13th, 2010 at 12:52
  Reply | Quote | #2

  okei, let’s break it down:
  pros: į mano tinklaraštį užeina žmonės, komentuoja, t.y. - tinklaraštis veikia taip, kaip turėtų;
  aš nebesiparinu dėl inbox’ą floodinančių ir akį badančių skaičiukų;
  mano asmeninių duomenų nemato random prašalaičiai;

  cons: -

  win-win situacija, nemanai? :)