Apie policiją ir eismą

May 6th, 2009 | Categories: asmeniškumai, visuomenė | Tags: , , , ,

photo via 15min: Fotopolicija: angelai sargai autobusų juostoje

Vilniečiai rytais mėgsta važinėti visuomeninio transporto eismo juosta

Kartais tenka rytais (apie 8:00) važiuoti Šeškinės kalnu į paskaitas. Važiuojame su kursioku, jis mane prigriebia iš Vaikų kaimo stotelės, taip ir daug greičiau, ir patogiau, o ir jam vienam važiuoti - menkas malonumas. Bet sukdamiesi iš Ozo gatvės į Ukmergės beveik visada pataikom ant tokios eilės automobilių, kad iš už tilto galo nesimato. Nori - nenori, jei nori laiku spėti į darbą ar į paskaitas turi bent dalį kelio pavažiuoti A juosta, antraip ant to posūkio keliolika minučių lauksi, kol koks nors geranoriškas ir ne taip skubantis vairuotojas įsileis prieš save. Juk labai mažai vairuotojų turi to solidarumo, pagrįsto „aš jam, kas nors - man“ principu.

Bet delfi publikuotame straipsnyje (viršuje) skaičiai įspūdingi: „Vien tik per vieną rytinių spūsčių valandą užfiksuota apie 600 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuomet vairuotojai važiavo visuomeniniam transportui skirta eismo juosta.“ 600! Per valandą, o per dvi? O per vakarinius kamščius? O per vakarinius kamščius penktadieniais?

Negana to, kad visus tuos pažeidėjus suskaičiavo, pagrūmojo pirštu ir užfiksavo duomenis, juos visus ketinama pasikviesti į komisariatą. Kam? Turbūt paklausyti vyresniojo inspektoriaus barimo ir gauti baudos kvituką, kaip mokykloje pastabą į pažymių knygelę. „Jūsų sūnus Jonas buvo labai nedrausmingas ir mokyklos teritorijoje rūkė“.

O gal šiaip visai neblogai idėja — juk, kaip bebūtų, iš šio reido surinks nuo 12 iki 60 tūkstančių litų.

 1. May 7th, 2009 at 11:11
  Reply | Quote | #1

  kaip ir minėjau savo įraše - esu prastovėjęs ir kelias minutes, kol sulaukiau praleidžiančio - nenumiriau. visada, jei važiuoju kamščių metu, “primetu”, kad užtruksiu ilgiau, todėl išvažiuoju anksčiau. nuo požiūrio viskas priklauso :)

  o į komisariatą kviečia ne pirštu grūmoti, o popierių pasirašyti ir baudas išdalinti :)

 2. os
  May 8th, 2009 at 15:43
  Reply | Quote | #2

  mielas kolega, o ka jus siulote? nekreipti demesio i pazeidejus? panaikinti KET?
  ar ka reiskia jusu nuostaba, kad jie bus pakviesti i komisariata??

 3. May 8th, 2009 at 20:06
  Reply | Quote | #3

  Skaitant apie šį reidą mane apėmė nuostaba pamačius pažeidėjų skaičių. 600, pripažinkime, yra daug, ir retoj kurioj nuovadoj jie tilptų. Paprasčiau būtų išsiuntinėti kvitukus paštu.

  Jokiu būdu negalima nekreipti dėmesio į pažeidėjus, kaip ir negalima imtis tokių drastiškų priemonių, kaip KET panaikinimas. Tik išreiškiau savo nuostabą, nieko daugiau.

 4. Lukas
  May 25th, 2009 at 16:57
  Reply | Quote | #4

  o gal tiesiog reikėtų kalno viršuje tą autobusų juostą sutrumpinti ir jos gabaliuką pavesti greitėjimo juosta?

  Nebent kas nors esate mates AUTOBUSU kamsti iki kalno virsaus

  O dabar yra daroma taip, kad padarai situacijas, kur zomnes yra norom-nenorom priversti pazesiti taisykles o paskui eini atkatu rinkti.

  Rezultatas toks, kad puse musi, kita puse jau su praplautom smegenim sakia valio ir siulo dar pamusti, tuos kurie sistemai nepritaria.

  Juolab kai pavaziavimas A juosta 100m, kai niekam netrukdai yra tarsi lyginamas vairavimui su 2.5 promilem pro vaiku darzeli.