Apie toleranciją ir šeimą

May 15th, 2009 | Categories: asmeniškumai, visuomenė | Tags: , , , ,

Nepatinka man tos „dienos“. Tarptautinė tolerancijos, Tarptautinė gerumo, Tarptautinė darbo, Tarptautinė šeimos. Juk šios ir panašios vertybės turi būti puoselėjamos kasdien, kiekviename gyvenimo etape, žingsnyje.

Dėl tolerancijos, nors šiandien ir ne į temą: paminėjus šį žodį visąlaik prisminenu savo etikos mokytoją. Mūsų mokykloje ji kasmet organizuodavo „Tolerancijos dienos“ renginį, ir dėl to bei savo pareigų buvo laikoma labai tolerantišku asmeniu. Mūsų klasei tai sužlugo, kai per vieną pamoką, kurios tema buvo kažkuo susijusi su rasizmu, mes jos paklausėme kaip ji reaguotų, jei jos dukra pareikštų besituokianti su juodaodžiu, ir ji atsakė, kad būtų kategoriškai prieš. Aš pats, kaip būsimas pedagogas, galiu pasakyti, kad išsivartyti iš tokios situacijos yra milijonas būdų, tačiau ji nusprendė būti atvira.

Kaip auklėti vaikus: diržu, riksmais ar dėmesiu?

Dėmesiu, meile ir bendravimu. Šventoji trejybė.

„Tokios priemonės kaip smurtas ir prievarta veda ne supratimo ir tolerancijos keliu. Ypač svarbu įtikinti mamas ir tėčius, jog su vaikais reikia būti draugais, gerais bičiuliais, būti tais, kuriais vaikai galėtų pasitikėti. Kiekvienas iš mūsų turi mokytis meilės vaikams. Tėvams reikia geriau suprasti savo vaikus. Tik mylinti, tvirta ir atsakinga šeima kur savo ir visos Lietuvos ateitį“

Taip, Valdai.

 1. os
  May 15th, 2009 at 22:50
  Reply | Quote | #1

  well……

  leisiu sau isiterpti….

  pirmiausiai noreciau tiketi, kad nuo to laiko, kai kolega sedejo mokinio suole praejo bent keletas brandos metu kuomet buvo proga pamatyti ne vien paaugliska balta ir juoda, ne vien tai kas ant lekstes, bet ir proga pabandyti pazvelgti siek tiek giliau i, rodos, akivaizdzius dalykus.

  o tai yra, i rasine tema.

  siaip liudnoka tema, kuomet vienu atveju zmogus yra downgreidintas iki jo odos spalvos, o kitu atveju, is visiskai geranorisku paskatu, tiesiog pamirstamas kaip zmogus.

  aha, turiu omenyje butent atveji su tavo mokytoja. visai klasei pasirode kad ji rasiste, bet turbut pamirsote jos paklausti apie argumentus, kodel gi ji butu pries jos dukters vedybas su juodaodziu :)

  pabandysiu pabuti jos vietoje -

  1. baisu buti juodaodziu ar maisytos odos spalvos Lietuvoje….ji tikriausiai pagalvojo apie pasivaiksciojima tamsiomis gatvelemis, apie savo busimus anukus;

  2. baisu isteketi uz juodaodzio, nes gimines, net ir artimiausi to visiskai nesupras; o gyventi tai reikia….

  3. visame pasaulyje, net ir usa bus atsigrezianciu i nevienspalve pora…

  be siu priezasciu yra dar ir kitos - bendrai paemus santuoka su zmogumi is kitos tautos, kitos kulturos yra sudetinga, o nei viena motina savo dukrai to nelinki ;)

  tiek kiek man teko matyti juodaodziu, jie buvo is afrikos, ispudziai ne kokie…..jie tokie pat “lipnus” kaip turkai, italai, ispanai etc…….susidaro galvoje toks stereotipas ir pradedi ju tiesiog vengti…..gal but tavo mokytoja turejo atitinkamo patirties…..nezinau kaip su juodaodziais gimusiais augusiais europoje+usa, itariu kad ju elgesys kardinaliai skiriasi…..

  tai stai tolerancija yra toks dalykas, kuris butent mato kitas spalvas nei juoda ar balta…….partnerio paieska tam tikroje grupeje zmoniu yra absoliuciai asmeninis reikalas, su rasizmu tai neturi nieko bendra…..

  bet rasine (ir kitokia) tolerancija, ji dengia kitas gyvenimo sritis - ji garantuoja, kad kitais atvejais as pirmiausia ziuresiu i zmogu, o tik po to i jo odos spalva, apranga, tautybe, socialini sluoksni ir t.t.

  jeigu kam nors reikes pagalbos, as naturaliai pagalvosiu ar tai bomzas ar “tvarkingas” zmogus vien del savo saugumo, stereotipai padeda mums mokytis, taciau budama tikra, kad as saugi - padesiu kiek galesiu ir nepaliksiu bomzo susalti autobuso stoteleje.

  toks mano supratimas.

  tevu ir vaiku santykiai…ohh :)
  cia gal palaukim siek tiek kuomet patys galesim patikrinti savo tvirtas tolerantiskas nuostatas….kalbeti yra super grazu ir lengva….

  kai 5metis pyplys parduotuveje kris ant grindu ir reks nes jam neperki n-tojo roboto transformerio…hmmmm….paskambink….ateisiu pasiziuret jusu biciulisko pokalbio :)))))))))