rankinis bagažas

vakar troleibuse pirkdamas bilietėlį pamačiau lipduką apie naujuosius reikalavimus rankiniam keleivių bagažui.

iš vienos pusės (iš tos, kad aš iš šių reikalavimų priežiūrėjimo valgau duoną) reikalavimai yra teisėti. piko metu visuomeniniu transportu važinėja galybė žmonių, autobusai ir troleibusai būna visiškai perpildyti, o savo kuprines, rankines ir pirkinių maišus jie neturi kur pasidėti, dėl to vieni keleiviai trukdo kitiems rasti laisvą kvadratinį pusmetrį atsistoti. lėktuvuose bent jau yra “overhead storage”, kur visi krauna savo belongings. lėktuvuose, beje, visi sėdi savo vietose, bet ką jau čia.

iš kitos gi pusės, visuomeninis transportas man visada asociavosi su veiksmų laisve. ne judėjimo, nes judėjimo laisvę turi tik važiuodamas savu automobiliu ar taksi, o būtent judėjimo ir veiksmų pačioje transporto priemonėje. po velniais, juose net šunis galime vežtis (jei su antsnukiu ir autobuso gale).

jei kontrolieriai nuo šiol kabinėsis prie nestandartinį bagažą vežančių piliečių, padėtis žymiai blogės, ir blogės tik tam tikriems žmonėms: iš [kalvarijų] turgaus, į/iš stoties ar oro uosto važiuojantiems. pastariesiems, kurių didelė dalis - užsieniečiai, ypatingai. juk tik nedidelė dalis atskrenda ar ruošiasi išskristi su rankine ar kuprinyte, atitinkančia tuos reikalavimus. labai daug kartų teko ateiti į pagalbą jiems padedant nusipirkti ir pasižymėti vienkartinius bilietėlius, dar dažniau - padėti susikalbėti su sunkiai lietuviškai (!) kalbančiais kontrolės darbuotojais. anų, tarp kitko, aš nekaltinu, jų toks darbas, lygiai kaip ir mano, ir pats patiriu keleivių pyktį, kai liepiu atiduoti standartų neatitinkantį rankinį bagažą prieš lipant į lėktuvą, tačiau visuomeniniame transporte viskas daug laisviau. galima daryti kompromisus, kai matai, jog keleivis tikrai nežinojo, kad bilietėlį reikia ne tik nusipirkti, bet ir pažymėti. jokiam troleibuse ar autobuse ši informacija nebūna skaitoma angliškai, o lipdukai su lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis parašyta instrukcija yra tik labai retuose autobusuose.

 1. February 3rd, 2010 at 19:00
  Reply | Quote | #1

  Kol kas dar neteko matyt, kad kurį nors už bagažą baustų, nors spaudoj prieš kelis mėnesius buvo aprašytas toks atvejis.

 2. February 3rd, 2010 at 19:06
  Reply | Quote | #2

  čia net ne kalvarijų turgaus ar stoties važiuotojų bėda. tie išmatavimai neatitinka net mano “mažosios” kuprinės, kurią sukišus po kėde tikrai netrukdau niekam. esmė ta pati - visi įstatymai, tisyklės atsukti į tokius piliečius, kurie mandagiai susimokės, net už orą ar dar ką nors. o bomžai ir pikti dėdės toliau važiuos nemokamai, net su penkiasdešimt penkiom terbom. Jei norės. Fui, kaip pikta.

 3. February 3rd, 2010 at 20:06
  Reply | Quote | #3

  mantai, iki šiol niekam nebuvo įdomu, tokia taisyklė buvo daugiau nei dešimt metų, ir matyt, net kontrolieriai buvo ją pamiršę. kol gudročiai ten, viršuj, prisiminė.
  neP., visada atsiras nachalų ir neišgalinčių, kurie važinės zuikiu net jei baudos bus tūkstantinės. aš, kaip, deja, ir absoliuti blogosferos dauguma, esu normalus pilietis, perkantis bilietėlius net jei reikia pavažiuoti dvi stoteles. dabar gi, turėsiu leisti kontrolieriams tampyti, apžiūrinėti ir matuoti mano asmeninius daiktus. screw that

 4. February 3rd, 2010 at 20:11
  Reply | Quote | #4

  nePatyliukais>>
  Negi tokia gigantinė ta mažoji kuprinė? 120cm visų matmenų sumą atitinka net mano kelioninė tašė, kai namo važiuoju.

 5. os
  February 4th, 2010 at 20:31
  Reply | Quote | #5

  problema ne bagažo apmokestinime, problema yra pačioje visuomeninio transporto sistemoje arba kitaip sakant UAB Vilniaus autobusai/troleibusai. niekas nenori nieko keisti, nieko dirbti, nes tyliai sėdi šiltose kėdutėse.
  išmatavimai iš esmės labai tokie mažoki, bet negirdėjau dar kad kasnors kasdieną važinėtųsi su tooookiom tašėm ;) o jei kartą į metus į oro uostą, manau 2 lt talonėlis neprakiurdins kišenės :)
  dėl užsieniečių žr. pirmą pastraipą.
  pasakyčiau ir dar, kad gal būt turėjome šansą pagerinti situaciją ir juo nepasinaudojome, bet nesakysiu nes labai labai susinervinsiu.

 6. February 5th, 2010 at 14:25
  Reply | Quote | #6

  os, apie kokį šansą tu čia?

  man kyla klausimas, kuris galbūt kažkada ir buvo atsakytas, KUR DINGO ELEKTRONINIAI KOMPOSTERIAI?

 7. February 21st, 2010 at 18:08
  Reply | Quote | #7

  šiandien nusipirkau talonėlį Vilniuje. Ten kitoje pusėje parašyta lietuviškai, rusiškai, lenkiškai ir angliškai ką su juo daryti. Please validate your single ticket immediately after boarding the vehicle :) svečiams nebeturėtų būti problemos… nebent gaus seną talonėlį :)

 8. February 22nd, 2010 at 06:50
  Reply | Quote | #8

  oplia, pow, ačiū. nežinojau šito. matyt, mažai kam dašyla pažėti kiton pusėn. patys kalti.