privatumas internete

December 15th, 2009 | Categories: asmeniškumai, internetas, visuomenė | Tags: , , , ,

galvoju taip - jei nenori, kad kas nors ką nors apie tave sužinotų, nedėk to į internetą. žmonės tampo liūtą už ūsų dėdami asmeninius duomenis socialiniuose tinkluose ar dar kur nors, ir po kiek laiko skundžiasi, kad kažkas tais duomenimis pasinaudojo norėdamas pakenkti. kitą kartą prieš darant kvailystes reikia pagalvoti.

eric schmidt teisingai pasakė. milijonai žmonių naudojasi įvairiais google servisais, feisbuku etc, o kadangi jie veikia amerikoje, jiems galioja patrioto aktas - jei dėdės iš fbi ar cia paprašys kokios nors informacijos, ta informacija privalės būti suteikta - antraip firmai gresia federaliniai kaltinimai.

lietuvoj situacija kiek kitokia - bet judama link to, kad būtų panašu į anksčiau minėtą ameriką. žmonės be skrupulų patiki slapčiausią informaciją feisbukui, nekreipia dėmesio (arba nežino kas tai yra/nemoka naudotis) į privatumo nustatymus. bene pati potencialiai baisiausia jo funkcija yra veidų “taginimas”. paskui ir bijai nesusišukavęs ar nesiskutęs į bet kurio objektyvo akiratį papult.

  1. December 15th, 2009 at 21:31
    Reply | Quote | #1

    Nusiemi tagą ir jokių problemų:). O jei kažkurio žmogaus duomenis kas nors (tie patys STT, FBI ir t.t.) norėtų sužinot, tai yra galybės būdų, kaip tai padaryti ne internetu.

  2. os
    December 15th, 2009 at 21:51
    Reply | Quote | #2

    būtent….čia kaip su kompiuteriais - gudročiai ir į patį pentagoną įsilaužia….tačiau nuo bet kokio snargliaus su klaviatūra galima apsisaugoti atitinkamomis prevencinėmis priemonėmis :)
    t.y. reikia kontroliuoti vaizdinę ir kitą informaciją apie save. dėl visa ko.