kažkas tarp “žiauri ir beprasmė egzistencija” ir “pragyventi neįmanoma”

November 16th, 2009 | Categories: asmeniškumai, internetas, visuomenė | Tags: , ,

The History of the Internet in a Nutshell

The Future?

Where is the future of the Internet headed? Share your opinions in the comments section.

Džiugas prieš kelias dienas rašė - prognozuoti yra pavojinga. Jei kas nors prieš kelis metus būtų pasakęs, kad telefonai su lietimui jautriais ekranais taps pačiais paklausiausiais, būčiau nusiuntęs pasitikrinti. Jau nekalbu apie e-knygas ir feisbuką. Lietuviai, tokia uždara naujovėms tauta, pasidavė internetams ir atsidūrė banginio pilve. Dabar kiekviena kaimo krautuvėlė turi savo puslapį feisbuke, organizuoja event’us ir dovanas “fanams”. Paprasti mirtingieji varžosi kas atskleis daugiau intymių savo (arba kitų) paslapčių ir surinks daugiau “like” paspaudimų iš kitų vartotojų. Lietuviški twitterio atitikmenys, kaip vibe.lt ar blake.lt, savo homepage’uose ragina: “Dar nebuvo taip paprasta pranešti pasauliui, ką šiuo metu veiki!”. Bet… Kam tas įdomu? Tokiems patiems kvaileliams, serviso adminams, kurių lankomumo skaitkliai auga, ir spec. tarnyboms. Call me schizophrenic, tačiau pastarosios galimybės negalima atmesti.

Noriu atsakyti į puslapio viršuje esantį klausimą “Where is the future of the Internet headed?”. Visuotinis sekimas įgauna visai kitą atspalvį, kai sekamieji patys savanoriškai atskleidžia savo veiksmus. Praėjusio amžiaus pabaigoje suformuoti interneto standartai išliks - hipertekstas, nuorodos, paveikslai ir video - visa tai ir toliau bus laisvai pasiekiama visur, kur yra interneto ryšys. O interneto padengimas plėsis labai sparčiai. Palydovinis internetas taps vis populiaresnis, ir bus pasiekiamas ne tik mobiliųjų įrenginių pagalba. Žmonės internetu naudosis “debesyje”, kuriame bus apjungta viskas - nuo video pokalbių iki kompiuterinio modeliavimo. Iš interneto dingsta lentelėmis kurti ir statiniais jpeg’ais ar gif’ais sumodeliuoti puslapiai. Estafetę perima CSS, JS ir panašūs.

Sunku man, nespecialistui apie tai rašyti, tačiau naršydamas internetus kai kurias tendencijas imi pastebėti labai ryškiai. Internetas apskritai pasidarė labai jautri terpė, kurioje viskas kunkuliuoja ir verda ne ką mažiau negu Saulės paviršiuje - tuo tarpu kartais būna taip tuščia ir nuobodu, nelyg Mėnulyje, kai jis pasislepia už Žemės. Vis dėl to reikia pripažinti, kad be interneto šiuo metu pragyventi būtų kažkas tarp “žiauri ir beprasmė egzistencija” ir “pragyventi neįmanoma”.

No comments yet.