saugumas ir piratavimas

January 2nd, 2010 | Categories: asmeniškumai, internetas, visuomenė | Tags: , ,

žmonių kvailumas kartais ne tik juokina, bet ir stebina, ir graudina. vien tik patikėjimas viso savo asmeninio [virtualaus] gyvenimo vienai kontorai, kas yra absoliuti nesąmonė ir bet kurio konspiracijos teorijos šalininko būtų sutiktas antausiu, arba, skirtingų “kontorų” naudojimas visoms paskyroms uždėjus tą patį slaptažodį. taip, pavyzdžiui, kokiame nors kaimo forume diskutuodamas [ir paskyrą "apsaugojęs" slaptažodžiu - savo vardu] ir visoms savo sąskaitoms apmokėti naudodamas el. bankininkystę, ir žinoma, abiems paskyroms naudodamas tą patį slaptažodį, žmogus rizikuoja tapti bet kurio penkiolikmečio, turinčio per daug laisvo laiko, auka. būtent dėl šios priežasties esu didelis el. paso, openID ir panašių marazmų priešas. atsiminti daugiau nei vieną slaptažodį šiais komformizmo laikais jūzeriams atrodo per didelė kančia, tuo tarpu bet kurio visokių triumfo arkų, lietuvos talentų ar šokių su “žvaigždėmis” dalyvio biografiją išpyškintų pažadintas vidury nakties.

atrodo, bliūkšta visokių megztukų propaganda apie pragaištingas piratavimo pasekmes. taip, piratavimas yra kalė, nes žiūrint į tai kaip į _vagystę_, gali pasirodyti, kad visa tai, ką žmonės parsiunčia į savo kompus ir žiūri namuose, turėtų pagal filmo kūrėjų planą pavirsti realiais pinigais (X = parsiųstų filmų kiekis x bilieto į kiną kaina). visa laimė, jau nebe devymdevinti metai, kad skaičiuotum taip tiesiogiai. dabar toks nelegalus filmų platinimas veikia kaip reklama. čia rasite puikų pavyzdį apie “labiausiai pirataujamą praeitų metų filmą” ir jo realių pardavimų atneštą pelną. penas pamąstymui.

  1. os
    January 3rd, 2010 at 19:28
    Reply | Quote | #1

    labas, dar kart su naujais :)
    na, aš neskubėčiau taip niekinti nei vienodų slaptažodžių, nei būdų juos sudėlioti “į vieną vietą”. turint tieeeek pašto adresų, banko sąskaitų, soc.tinklų ir dar nežinia ko….kaip gi reikia įsimint “saugius” slaptažodžius, jei nesusitvarkau su user name’ais bei taip spontaniškai negalėčiau net išvardinti kiek ir kokių account’ų aš turiu?????
    jei turi kokią idėją-gelbėtoją….dalinkis pls ;)

  2. January 3rd, 2010 at 19:40
    Reply | Quote | #2

    labas, ir tave - dar kartą :)

    dėl slaptažodžių, aš esu tokios nuomonės: taip, kaip naujosios technologijos (kompai, internetai, mobiliakai, skaitmeniniai fotoaparatai, etc) padėjo mums palengvinti anksčiau senų technologijų atliekamą darbą (popierius, užrašų knygelės, knygos, juostiniai aparatai, stacionarūs analoginiai telefonai, etc), taip idant suvaldytum pirmąsias, turi vėl pasitelkti pastarąsias. taip sakant, imti popieriaus, tušinuką, ir susirašyti slaptažodžius ant mažo popieriaus lapuko ir laikyti jį kur nors - piniginėje, namie prie kompo, liemenėlėje… :) kur tamstai patogiau, o dar geriau - dviejose vietose. be to, naudok atsitiktinių žodžių generatorių sugeneruotais slaptažodžiais. arba kaip darydavo mano geriausias draugas, atsiversdavo bibliją bet kuriame puslapyje ir aklai durdavo pirštu, kol rasdavo pakankamai nežinomą žodį. kad dar labiau užsitikrintum saugumą, kas kelis mėnesius keisk slaptažodžius. dabar bankai, kai kurie webmailai ar šiaip internetų servisai turi tokią funkciją, praėjus nustatytam laikui primygtinai pasiūlyti vartotojui pasikeisti slaptažodį. aš pats taip nedarau, nes kol kas turiu gerą atmintį ir tie slaptažodžiai man susiveda kažkaip automatiškai (turiu omeny, kad rankos pačios juos suveda, o ne tai, kad naršyklė gali įsiminti).
    o vienodiems slaptažodžiams ir jų “surinkimams į vieną vietą” turiu tik vieną žodį - “NE”.

  3. January 6th, 2010 at 12:49
    Reply | Quote | #3

    Piratavimas, autorinės teisės ir visa kita yra jau praeitas etapas.
    Nuovokūs muzikantai jau patys nemokamai “paleidžia” savo albumus į internetinę erdvę.
    Dabar yra laiko klausimas, kada pereisime prie kitos sistemos, nes dabartinė akivivaizdžiai neveikia.
    Švedijoje į Parlamentą pateko “Piratų” partijos atstovai, kurie turi konkretų tikslą - legalizuoti “piratavimą” internetinėje erdvėje.

  4. January 6th, 2010 at 13:01
    Reply | Quote | #4

    nuovokūs - galbūt taip. tačiau visokie Bono dar vis keikiasi, kad jų muzika yra “vagiama” ir kad reikia “užkirsti kelią piratavimui”.
    viena partija, manau, pasaulyje revoliucijos nepadarys. mažesnių šalių, tokių kaip Lietuva, autorinių teisių gynėjai pavyzdį ima iš JAV, kur situacija kol kas nepavydėtina. filmų, muzikos ir programinės įrangos kūrėjai kiša dideles babkes visokiems RIAA, kad gaudytų torrentų trackerių savininkus ir vartotojus. apskritai piratavimas kaip reiškinys neišnyks, net jei sistema bus pakeista. tik vadinsis tai kitaip. galbūt “nemokama medžiaga”. idėja visvien ta pati.