The Shashawnk Redemption [warning - spoiler ahead]

March 5th, 2009 | Categories: asmeniškumai, filmai | Tags: , , ,

Šiandien pagaliau radau laiko ir kompaniją pažiūrėti neseniai parsisiųstą filmą The Shashawnk Redemption. Tai - senas filmas, skaičiuojantis penkioliktus metus, nominuotas septyniems oskarams ir dar krūvai kitų apdovanojimų, ir jo IMDB reitingas - 9,2/10. Tai - ganėtinai įspūdinga.

Pirmas įspūdis - ne visai tai, ko tikėjausi. Maniau, kad tai bus niūrus, piktas filmas, nupasakojantis tamsią kalėjimo realybę, tačiau gavau ne visai tai. Pagrindinis herojus - sėkmingas banko tarnautojas, kurio žmona su meilužiu yra nužudoma, ir jis tampa pagrindiniu įtariamuoju. Teismui nesuradus tai paneigiančių įrodymų, jis pasodinamas į kalėjimą iki gyvos galvos. Nė akimirkai neišsižadėdamas savo nekaltumo jis pakliūna į negailestingą kalinių pasaulį, kur visi yra nekalti. Būdamas ne visai toks, kaip visi, jis savaime iškrenta iš daugumos, tačiau tai jam padeda susirasti draugų, taipogi ir priešų. Kartą padėjęs sargybiniui susitvarkyti su jo mokesčių problemomis, jis tampa ir visų sargybinių patikėtiniu. Maža to - kalėjimo viršininkas patiki jam visą kalėjimo buhalteriją, tuo pačiu ir kyšių, nešvarių pinigų ir jo plovimo apskaitą. Su vieno naujo kalinio atvykimu pagrindinis herojus įgauna vilties, kad gali būti išteisintas ir grįžti į laisvę, tačiau kalėjimo viršininkas to neleidžia - bankininkas žino per daug. Naujokas yra nužudomas, o su juo - ir viltis išeiti kaip laisvam ir neteisingai apkaltintam žmogui. Dvidešimt metų brandintas pabėgimo planas vieną lietingą naktį pagaliau įvykdomas, ir herojus tampa laisvu žmogum. Pasinaudojęs per juodosios kalėjimo buhalterijos tvarkymą įgyta nauja asmenybe jis tampa itin turtingu žmogum, neturinčiu jokios praeities, tik švarų lapą piešti ateičiai. Visus nusikalstamos kalėjimo viršininko veiklos įrodymus perdavęs teisėsaugai jis iškeliauja į rojaus kampelį Meksikoje, kur prie jo prisijungia vėliau iš kalėjimo išėjęs jo geriausias draugas.

Pirmasis de javu mane aplankė, kai vienas iš kalinių pasirodė laikantis paukštį - varną - kaip naminį gyvūnėlį. Iškart prisiminiau Prison Break ir senį su katinu. Vėliau - visų “Sisters” vadinama grupelė kalinių, kurie, kaip leido suprasti kiti kaliniai, prievartavo visus naujokus. Prison Break toks irgi buvo, Theodor T-Bag Bagwell. Na ir apskritai, daugmaž kiekviena detalė man priminė serialą. Čia žinoma, atleiskite už neteisingą įspūdį - tai serialas man primena filmą. Wentworth Miller tuo metu, kai buvo statomas filmas, dar jogurto reklamose filmavosi.

Bendras mano filmo vertinimas - daugiau nei geras, duodu 10 balų. Malonu buvo žiūrėti į nesenstantį Morgan Freeman, labai gerą kitų aktorių vaidybą, puikų scenarijų, režisūrą. Puikiai nuteikiantis, optimistiškas filmas.

  1. March 6th, 2009 at 00:10
    Reply | Quote | #1

    Aš tai jį matęs porą kartų, dbr turiu HD raiškos tai reikia laiko atrasti ir pažiūrėti vėl, dbr jau geresnės kokybės:)

  2. March 6th, 2009 at 00:24
    Reply | Quote | #2

    Labai verta, man atrodo, kaip ir su The Wackness, rodysiu jį daug kam :}

  3. Taute
    March 28th, 2009 at 14:11
    Reply | Quote | #3

    Man tai cia geriausias filmas ever. Nebuvo nei vienos minutes kad butu nuobudu, o taip man nutinka retai :)

  4. March 28th, 2009 at 16:28
    Reply | Quote | #4

    Aha. Aš žiūrėdamas biškę parinausi, nes daug panašumų į Prison Break buvo, tačiau irgi enjoyinau.

  5. May 2nd, 2009 at 21:54
    Reply | Quote | #5

    Turiu atsisiuntus šitą filmą, bet vis dar nebuvo laiko pažiūrėt. O šiaip tai perskaičius tamstos įrašą nusivyliau „Kalėjimo bėgliais“. Fui.

  6. May 3rd, 2009 at 16:08
    Reply | Quote | #6

    just, būtinai pažiūrėk. Aš va bėglius žiūrėjau dar prieš shawshank’ą, todėl neturėjau nusistatymo.