sodybos nuoma

Atgaukite dvasinę ramybę gamtos apsuptyje

Psichologai ir žiniasklaida gana dažnai eskaluoja, jog aplinką pakeisti yra naudinga. Vieni kalba apie tai, kaip reikia keisti darbą, kai šis jau liaudiškai tariant „pjauna“, kiti akcentuoja, kad reikia pailsėti nuo miesto ir atgauti vidinę ramybę… Vienu ar kitu atveju, teiginys, kad aplinką pakeisti naudinga yra teisingas, o kas, kaip ir kodėl – pasakojame toliau.

Kiekvienam verta šiek tiek pabūti su savimi

Pirmiausia verta pastebėti, kad dabartinis žmogaus gyvenimo ritmas dažnai yra pernelyg greitas, žmonės nespėja pailsėti, nes tiesiog skuba gyventi. Jie bėga, skuba, stengiasi visur suspėti, su kiekvienu pabendrauti ir visiems skirti dėmesio. Kuo toliau, tuo sunkiau yra išsiskirti asmeninius prioritetus, kurie, beje, turi nemažai reikšmės ne tik gyvenimo kokybei, bet ir žmogaus vidinei būsenai.

Žmonės nebebūna vieni, o galbūt tiksliau reikėtų sakyti, kad jie nemoka būti vieni. Dėl to ir sodybos nuoma dažniausiai aktuali tik tuomet, kai norisi susirinkti su draugais toliau nuo miesto ir smagiai pasibūti. Vieni į gamtos apsuptyje esantį namą žmonės šiandien važiuoti nedrįsta. Tačiau, iš tiesų, toks sprendimas būtų naudingas. Kodėl?

• Reguliarus buvimas vienumoje leistų šiek tiek išvalyti sąmonę ir mintis. Visgi, kasdien žmogus turi apdoroti milžiniškus kiekius informacijos, ši dažniausiai virsta prioritetine, tad apie asmeninius poreikius žmogus apskritai spėja pamiršti;
• Šiek tiek vienatvės gali pakelti Jūsų produktyvumą. Jei nuolat jaučiatės pavargę, labai gali būti, kad tiesiog neleidžiate sau sustoti ir šiek tiek negalvoti apie darbus ir atsakomybes. Tai mažina Jūsų produktyvumą, neleidžia ateiti naujoms idėjoms.
• Reguliariai šiek tiek leidžiant sau pabūti su savimi ir be žmonių taip pat galima sumažinti ir patiriamą stresą. Kasdien girdite be proto daug svetimų minčių ir nuomonių, o tai kartais sudaro nemažą vidinį spaudimą, kuris skatina įtampą ir stresą. Vienatvė leidžia šiek tiek atsipalaiduoti, nes dingsta išorinis spaudimas.

Kaip išsirinkti vietą?

Norint pabūti vieniems ir atsiskirti nuo minios, sodybos nuoma yra vienas iš geriausių sprendimų, tačiau išsirinkti ją gali būti sudėtinga. Jei bijote ir nemokate elgtis gamtoje, ieškokite ne tokios atokios vietos, geriausia, jei sodyba bus netoli mažesnio miestelio, kurį prireikus būtų galima pasiekti, pavyzdžiui, dviračiu.

Jei nemėgstate miškų ar turite vienokių ar kitokių baimių, tuomet geriau rinktis sodybą, esančią netoli vandens – ar tai būtų ežeras, ar upė, ar jūra.

Taip pat rinktis galite pagal nuotaiką, oro sąlygas ar netgi sodybos įrengimą. Pavyzdžiui, jei esate visiškas miestietis, geriau rinktis sodybą su įvestu vandentiekiu nei tą, kurioje vandenį reikės eiti semtis iš šaltinio ar šulinio. Atsižvelkite į esminius ir Jums reikalingus gyvenimo sąlygų aspektus, be kurių nemokėtumėte apsieiti. Tai leis ne tik lengviau apsispręsti renkantis, bet ir paprasčiau įsikurti, atsikratyti galimo streso dėl kitokių gyvenimo sodyboje niuansų. Tegul savaitgalis vienumoje užmiesčio sodyboje atneš daugiau naudos, šviesos ir padės atsikratyti bereikalingos slegiančios įtampos ir streso.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *