Apie Gatvės muzikos dieną 2009

Gatvės muzikos diena - tik antrus trečius metus Lietuvoje organizuojamas ir jau labai populiarus pasidaręs jaunimo ir ne tik renginys, į sostinę ir didžiuosius Lietuvos miestus pritraukiantis daugybę gyvos muzikos gerbėjų. Aš - vienas iš jų.

Visgi, pilnavertiškai visavertiškai sudalyvauti šiais metais nepavyko, ir viskas - dėl darbo. Taip jau išpuolė, kad visą šį „ilgąjį savaitgalį“ dirbu. Nieko tokio, atsigriebsiu. ateis ir į mano kiemą šventė.

Kadangi į darbą šiandien tik nuo 16:00 ėjau, iškart po pietų (tiksliau iškart atsikėlęs) nuvažiavau į miestą pasižvalgyti, ką prarandu, ir nieko daugiau neliko, kaip suprasti, kad prarandu daug. Milijonas žmonių, milijonas atlikėjų, milijonas pagundų, tačiau didžiuojuosi savimi - atsilaikiau prieš visas. Šurmulys neapsakomas, iš visų pusių sklinda kuo įvairiausios muzikos garsai, nuo akustikos iki sunkaus metalo. Kažkaip įsiminė prie ŠMC groję keturi vaikinukai, ne daugiau kaip 16 metų amžiaus, o grojo jie kažkokį labai gerą metalo kūrinį. Galbūt įsiminė dėl to, kad jie tokie jauni, o gal dėl to, kad nors kūrinys atliktas buvo labai kokybiškai, tačiau grojo be jokio judesio. Tartum prikaustyti. Tarsi studijoje. Vyrai, čia gi gatvės muzikos diena!

Dvi valandas atbuvęs tokiam triukšme (gerąja prasme) pradėjau eiti link stotelės, ir kaip buvo gera iš Pilies gatvės išeiti į Katedros aikštę, kur buvo (palyginus) mirtinai tylu. Kylant Gedimino prospektu į viršų triukšmas vis mažėjo, o prie Lukiškių aikštės, atrodė, buvo vakuumas. Įsėdau į autobusą, ir tik tada įsijungiau mp3 grotuvą. Prie gero priprantama, tačiau tik tada, kai to gero būna po mažai.

Labai sunki diena šiandien. Kojas skauda nuo vaikščiojimo mieste ir lakstymo darbe, galvą skauda nuo kavos perdozavimo.

Dalintis su kitais:

11 komentarai

 1. vjusta says:

  Triukšmo tikrai buvo daug;) Tiesa, jau trečiąkart vyko šis reniginys ..

 2. Sharkeen says:

  Reikia sakyti ne pilnavertiskai, o visavertiskai.

 3. [...] saule. Apie Gatvės Muzikos Dieną (trys atskiros nuorodos) radau daug daugiau nei apie Motinos dieną. Nenorim būti [...]

 4. valdemaras says:

  Tpfu, neatleistina klaida. Ačiū :)
  O didžiąją dalį triukšmo kėlė lenkų turistai ir Taize jaunimas, man atrodo.

 5. eNyu says:

  Džiaugiuosi galėjęs praktiškai visą dieną prasitrainioti po miestą. Prie ŠMC ir aš girdėjau vieną labai smagią grupelę - jie kokiom trim gitarom grojo Ghostbusters temą. Skambėjo žiauriai fainai.:)

 6. valdemaras says:

  Sharkeen, ačiū. Pataisysiu. Man patinka rašyti blogą, tiek daug naujo sužinai. ;)

  Stepai, visas pagrindinis veiksmas vyko dieną ir pavakare :) Gal ir gerai, kad vakar dirbau, nes man tie “plokštelininkai” ne itin prie širdies. ;)

 7. Sharkeen says:

  Bet tu nieko nepasakei apie ta savo Gatves muzikos diena. Vien pasiteisinimai. Informacijos prasme - tuscias blogas.

 8. valdemaras says:

  Jei norėčiau ką nors informuoti, rašyčiau laikraštį.

 9. Sharkeen says:

  Didziule dalis tinklarasciu yra informatyvus, taciau pas tave pavadinimas neatitinka turinio. tada bent jau neklaidink skaitytoju su tokia antraste

 10. [...] norėtųsi ir man pasidalinti įspūdžiais iš Vilniaus gatvės muzikos dienos, nors mažiausiai bent trys blogeriai (sprendžiant iš blogoramos) rašė apie šį renginį, bet niekaip negaliu [...]

 11. valdemaras says:

  Sharkeen, nesu tikras ar supranti, ką apskritai reiškia tinklaraštis. Tinklaraščio autorius gali pats pasirinkti tiek antraštes, tiek turinį. Nežinau kodėl tu mane kaltini neobjektyvumu, kai aš net neprivalau būti objektyvus. Galėjau straipsnį pavadinti “Apie MANO Gatvės muzikos dieną”, tačiau manau, kad jau savaime suprantama, kad savo tinklaraštyje aprašinėju savo gatvės muzikos dieną.

Komentuoti