Blogas tinklaraštis

Seniai nerašiau, jau beveik visą mėnesį. Kažkaip neprisiruošdavau. Kiek kartų buvau pradėjęs juodraščius, kuriuos po pusės pastraipos ištrindavau, tai net nesuskaičiuočiau. Dabar visgi reikia parašyti - tiksliau, pareikšti nuomonę vienu klausimu.

Kvailos man atrodo pastangos išgyvendinti žodį “blogas” ir visas jo atmainas iš mūsų žodyno. Vietoje jo ketinama atvesti žodį “tinklaraštis”. Blogeriai atitinkamai bus vadinami “tinklaraštininkais”. Arba “tinklaraščio autoriais”.

O aš klausiu - kam to reikia? Ar nuo to pakis mūsų statusas? Pagerės tekstų kokybė? Padaugės skaitytojų? Pradėsime uždirbti iš rašymo, nes būsime nebe blogeriai, o tinklaraščio autoriai? Kaip sako anglakalbiai, don’t fix what don’t need to be fixed.

Niekam nekyla minčių išversti žodžio “internetas”. Arba “kompiuteris”. Nors kasdienėje kalboje šie žodžiai minimi labai dažnai. Vis dėl to, bandymų buvo - buvo siūloma internetą vadinti žiniatinkliu (ar kažkaip panašiai). Ar žodis prigijo? Ne. Ar reikia daugiau nei vieno žodžio pavadinti dalykui, kuris yra toks svarbus kaip internetas? Kam nacionalizuoti patį globaliausią dalyką pasaulyje?

Eskimai turi daugiau nei 30 žodžių pavadinti sniegui. Kiekvienu iš jų vadinamas sniegas nesikeičia - nebūna nei baltesnis, nei šaltesnis, o paėmus į nuogą ranką vistiek tirpsta.

Abu plačiausiai naudojami terminai, blogas ir tinklaraštis gali gyventi kartu draugiškai ir taikiai. Rašydamas CV, straipsnį į laikraštį (o ką čia gali žinoti, ane, Roni? :) ar šiaip ką nors oficialaus, vartosiu terminą tinklaraštis, tačiau kasdienėje kalboje blogas lieka blogu. Ir prisistatinėsiu, kaip ir anksčiau, blogeriu. Ar kada nors, geriant penktą bokalą alaus sugebėjote neužsikirsdami pasakyti žodį tinklaraštininkas? Taip ir maniau.

One Response to “Blogas tinklaraštis”

  1. August 9th, 2009 | 00:14

    Pats esu šioks toks taisyklingos lietuvių kalbos propaguotojas, bet dėl šito reikalo kol kas esu linkęs pritarti tamstai.

Leave a reply