Internetinis ekshibicionizmas ir vojarizmas

Bene naudingiausia ir įdomiausia lrytas.lt portalo dalis [man] yra Sagos. Čia tik tarp kitko :-)

Šiandien joje užtikau neilgą satyrą apie internetinį ekshibicionizmą. Aš savo praitame įraše kalbėjau apie vojarizmą, ir kad jo reikia saugotis, tačiau šiame straipsnyje jau visai kitas dalykas. Vojarizmą vykdo kiti žmonės, stebintys subjektą pro rakto skylutę (šiuo atveju rakto skylutė yra socialiniai tinklai), o ekshibicionistai patys vaikšto gatvėmis ir rodo savo genitalijas random praeiviams (blogo rašyms; nuotraukos soc. tinkluose; twitter ir facebook statuso atnaujinimai). Tikrovėje šie du iškrypimų tipai [dažniausiai] nesusitinka, tuo tarpu internete jie - geriausi draugai. BFFs.

Tai kokios gi priežastys pastūmėja žmones pradaryti savo apatinių rūbų stalčių visai visuomenei? Kai tai daro “žymūs” žmonės, tai kaip ir suprantama - čia naudojamasi psichologiniu poveikiu, kurį žmonėms daro suvokimas “O žvaigždės - irgi žmonės, tokie patys, kaip mes!”. Tačiau populiariausi blogeriai ir twitterininkai yra paprasti žmonės. Gal tai ir veža? Kad galima daug paprasčiau susitapatinti su autoriumi?

Aš be abejo kalbu tik apie Lietuvą. Užsienių internetai yra per dideli ir per ilgai užtruktų gilinimasis į detales.

Visi žmonės negali būti ekshibicionistai ir vojaristai. Trumpiau, visi negali būti iškrypėliai. Negali visi būti ir normalūs, bet negali būti ir iškrypėliai. Ar internetas mus tokiais padaro?

Ir dar šis tas, ar galima būtų visa tai paaiškinti elementariu dėmesio trūkumu (arba troškimu)?

2 Responses to “Internetinis ekshibicionizmas ir vojarizmas”

 1. os
  August 18th, 2009 | 16:11

  gal pirmiau reikėtų išsiaiškinti, kad nei ekshibicionizmas nei vojarismas nėra iškrypimai, bent jau ta prasme, kaip tu rašai…
  žmonių tarpusavio bendravimas būtent ir remiasi šiais dalykais!
  o seksualiniai pomėgiai, kuomet jie yra įgyvendinami visų dalyvaujančiųjų sutikimu bei nekelia grėsmės niekieno sveikatai ir gyvybei taip pat nėra iškrypimas ;)
  internetas tik įgyvendina šį poreikį taiiiiip plačiai….na ir ką? kas proto turi, tas stabdo savo norus, kas neturi, tas ne….

 2. August 19th, 2009 | 22:27

  vojarizmo ir ekshibicionizmo atvejais “seksualinio pomėgio” apibrėžtas yra tik vienas asmuo. tik vienas dalyvis. tik vienas patiriantis tą jau malonumą. kitoje barikadų pusėje, kaip gaila bebūtų, yra aukos. tegu fiziškai jos ir nenukenčia, bet visi esame girdėję istorijų.

  ne apie tai čia. ta informacija apie tavo “draugus” (aš labiau mėgstu sakyti kontaktus) yra per prievartą kišama vartotojams, su visais statusų atnaujinimais ir naujomis nuotraukomis, flashiniais baneriais ir naujausiais kvizais “kodėl tu esi lopas”. nekažką ir pristabdysi, kai ne viskas nuo tavęs priklauso, nebent pasigaminsi didelį kartoninį lakštą su iškirptu viršutiniu dešiniuoju kampu idant uždengti viską, o palikti tik nuorodą į tavo profilį, kur tos bereikalingos informacijos jau nėra.

  ir vistiek, net tokiais low-tech būdais (nes hi-tech kažkaip nesigauna, kiek ieškojau, neina užblokuoti visų tų nereikalingų appsų) uždraudęs šlamšto patekimui į tavo omenį, ilgainiui imi jo pasiilgti. žiūrėk, ir jau eini į “home” puslapį ir ieškai, kas gi pas mano draugus naujo. vietoj to, kad jiems paskambintum, t.y. domėtumeis aktyviai, skaitai tai, ką jie tau sako. iš to paskui kyla situacijos kaip “kaip tau sekėsi italijoje?” “ai tingiu pasakot, pažėk mano bloge”.

Leave a reply