Sveiki, aš - Vardenis Pavardenis, ir aš gyvenu internete

Vasaris 23rd, 2009

Šiek tiek limpa akys, bet kad jau užsiroviau ant geros temos, tai turiu parašyti.

Internete išsaugoti savo identitetą yra gana sunku – ypač jei naudojiesi socialiniais tinklais, nes daugelis jų pateikia asmens informaciją daugiau ar mažiau prieinamą iš išorės. Pavyzdžiui, susipažinau su viena užsieniete, ir jos numerio neturėjau, nes ji dar neturėjo lietuviško numerio (pasitikau ją tiesiai iš oro uosto), tad pabandžiau info apie ją paieškoti facebook’e. Neradau, tad pasidomėjau apie socialinius tinklus, populiarius jos šalyje. Bingo, tai hi5. Paieškau ten – randu profilį su nuotraukomis, informacija, kuo tik nori. Kas gerai šioje situacijoje? Praktiškai nieko, tik aš galėjau pažiūrėti, kaip ji atrodė kelis metus atgal. Vistiek ji man pati parašė po kelių dienų :)

Aš pats esu pateikęs savo vardą, pavardę ir gimimo datą keliose vietose - facebook‘e, frype.lt, žinoma gmail’e (ir tuo pačiu visam google’ui => pusei interneto). Kartu su šiais duomenimis – nuotraukos, asmeninio gyvenimo nuotrupos (facebook statuso atnaujinimai), „posting on my wall“, etc. Tuo rimtai besidomintis žmogus iš šių trupinių gali susirinkti pakankamai informacijos, kad susidarytų apie mane puikią nuomonę – ne ta prasme, kad gerai apie mane galvos, o kad labai daug apie mane žinos. Ar mane tai gąsdina? Ne. Visai gal įdomu būtų :)

Aš nebijau pateikti savo asmens duomenų internete, nors vengiu tai daryti perdaug dažnai. Ir tik jeigu visiškai pasitikiu servisu, registruojuosi ten savo vardu ir pavarde bei nurodau tikrąjį el pašto adresą. Kitais atvejais, jei serviso man tereikia vienkartiniam dalykui, registruojuosi belekokiu vardu ir specialiai tam reikalui laikomu pašto adresu. Ne veltui – ta dėžutė praktiškai kaskart tikrinant papila triženklį skaičių spamo laiškų. Bent jau anksčiau.

Kaip rašo ir kolega blogeris G. Gasiulis, rašymas savo vardu ir pavarde kai kuriais atvejais (dauguma, mano manymu) prideda tekstui reikšmingumo taškų. Ieškodamas telefono ar kompiuterio aprašymo kokiam nors bloge (nes subjektyvi nuomonė dažnai daug objektyvesnė ir suprantamesnė, nei sausi testų rezultatai), labiau pasitikėsi nežinau.lt ar Original’o blog’u, o ne kietuoliux13.

Kaip bebūtų tai faina ir naudinga (kartais), šia informacija dalintis ir ją skleisti reikia atsargiai - ne visi žmonės yra geri ir ją renka tik savišvietos tikslais. Todėl kreditinių kortelių numeriai, cvv kodai ir panašūs dalykai telieka užrašyti ant maksimos čekio antros pusės ir saugiau laikomi tarp kitų svarbių daiktų jūsų rankinėje. :)

Dalintis su kitais:

3 Responses to “Sveiki, aš - Vardenis Pavardenis, ir aš gyvenu internete”

 1. INferno on Vasaris 24, 2009 12:08 ryte

  Nereiktu pulti į kraštutinumus, kaip pats sakei, perdaug nesistengi visur kišti savo vardo ir pavardės..
  Ten kur reikia būtina naudoti, tik yra klausimas ar blogas yra ta vieta kur reikia :)

 2. valdemaras on Vasaris 24, 2009 9:01 ryte

  Tai priklauso nuo to, apie ką tavo blogas, t.y. ar tai asmeninis tinklaraštis, ar koks nors specializuotas. Ir čia, mano manymu, yra keisčiausias dalykas - rašant asmeninį blogą geriau savo vardo neafišuoti, o jeigu, pvz, rašai apie technologijas, tai pasirašymas vardu gali tik padėti.

 3. vjusta on Vasaris 24, 2009 10:31 ryte

  Įvedusi į google savo vardą ,pavardę tikrai nėra malonu pamatyti n duomenų apie save. Kartais susipažindama su žmogumi internete suvedu reikiamus duomenys į google ir randu tiek informacijos… Bet nemanau, kad tai labai blogai, todėl , kad niekad dėl to nebuvo atsitikę man kažkas blogo… :)

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

Name (būtinas)

Email (būtinas)

Svetainė

Speak your mind