Facebook atsikrato skaičiukų

Visi besinaudojantys facebook’u žino, koks kartais erzinantis jis būna. Mane asmeniškai labiausiai erzina skaičiukai. T.y., nuoroda į tavo profilį atrodo taip:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1293061618

Nuo šio šeštadienio viskas keičiasi. Facebook kūrybinė grupė sugalvojo įvesti normalių “username” sistemą, kurioje vietoje profile.php?id=skaičiukai bus galima rašyti savo pasirinktą vardą. Visgi rinktis reikia atsargiai – kartą nustačius, jo pakeisti nebus įmanoma. Todėl jei “paprikolu” savo username pasirinksi žodį iš “b” raidės, būsi pats kaltas.

Kol kas vardai bus sudarinėjami tik iš lotyniškų raidžių, skaičių ir taškų. Kūrėjai savo bloge lyg ir užsimena apie planus “kada nors ateityje” palaikyti ir ne tik lotyniškus simbolius. Gerai, kad man tai negalioja – mano varde ir pavardėje nėra lietuviškų simbolių.

Todėl nuo birželio 13 dienos, 7:01 ryte mūsų laiku visi facebook vartotojai, atitinkantys sąlygas, paminėtas žemiau, galės savo Pages ir User Profiles pasidaryti daug lengviau prieinamą – tą primins ir Home puslapyje atsirasiantis priminimas.

Buvo imtasi ir atitinkamų saugumo priemonių nuo skvoterių ir šiaip šposininkų – jei tavo facebook puslapis yra sukurtas po gegužės 31 o paprasto vartotojo puslapis – po vakardienos 21:00 mūsų laiku, iškart negalės pasikeisti savo username.

Beje, yra atskira galimybė užrezervuoti tam tikrus prekės ženklus, garsenybių anketas ir kitokius svarbesnius vardus, idant niekas nepridirbtų nieko blogo su ne jam priklausančiu prekės vardu.

No comments yet. Be the first.

Leave a reply